Ekranı Yinele ve Sadece İkinci Ekranda Göster arasında fark var mı?

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Selamlar. Laptopuma bir monitör bağlı. Ben bağladıktan sonra bildiğiniz gibi 3 seçenek çıkıyor ekran genişletme ayarlarında. Buradan yinele mi daha iyi bir seçim yoksa yalnıza ikinci ekran mı? Yinele dediğimde her şeyin biraz daha büyüdüğünü fark ettim. İki ekranım da 1080P.

Ölçeklendirmenin %125 olduğunu fark ettim. %100'e çekince boyutları aynı oldu. Peki başlıktaki iki seçenek arasında performans farkı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranı yinele dersen en düşük çözünürlüğü destekleyen ekran hangisi ise 2 ekranda da en fazla o çözünürlüğe çıkar ve ölçeklendirme sorunu yaşarsın. Sadece 2. ekran dersen 2. ekranı full performansda yada seçtiğin herhengi bir ayarda kullanabilirsin.

Onlar öyle bir ayar değil, yinele ayarı mirror displaydir yani laptopda gördüğün ekran neyse aynısını monitöre basar. Çoğalt 2 ekran yapar yani laptop ekranı 1, monitör ise 2. ekranın olur. Yalnıza ikinci ekran sadece monitöre görüntü basar laptop ekranı kararır. Eğer ki yinele kullanıyorsan laptop ekran çözünürlüğün ne ise 1366x768 dir muhtemelen monitör çözünürlüğün de bu olur. Ama 2 ayrı ekran kullanıcaksan laptop çözünürlüğün 1366x768 iken 2.ekran (yani monitör) 1920x1080 dir muhtemelen o çözünürlük yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı