Ekranım 75 Hz ama ayarlarda da 60 Hz görünüyor

Beratefe1905

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler yeni monitör aldım bütçem kısıtlıydı 75 Hz 1 ms FreeSync destekli KG221QA monitör bu aldım ama 75 Hz görünmüyor monitörde 60 Hz görünüyor görüntü ayarlarına ws baktım ekran yenileme sıklığında da 60 Hz üstü görünmüyor. FreeSync'yi açtım ama Hz'yi ayarlayamıyorum. Yardım lütfen ekran kartım MSI RX 470 sadece Display Port girişli olan HDMI dönüştürücü şekilde bağlıyorum yani ekran HDMI'a HDMI girişli. Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

Arkadaşlar iyi günler yeni monitör aldım bütçem kısıtlıydı 75 Hz 1 ms FreeSync destekli KG221QA monitör bu aldım ama 75 Hz görünmüyor monitörde 60 Hz görünüyor görüntü ayarlarına ws baktım ekran yenileme sıklığında da 60 Hz üstü görünmüyor. FreeSync'yi açtım ama Hz'yi ayarlayamıyorum. Yardım lütfen ekran kartım MSI RX 470 sadece Display Port girişli olan HDMI dönüştürücü şekilde bağlıyorum yani ekran HDMI'a HDMI girişli. Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

Ekran çözünürlüğü+gelişmiş ayarlarda çıkıyor mu?

Sürücü güncellemelerini yaptın mı?

Hangi sürücü guncellemelerini?

Ekran çözünürlüğü+gelişmiş ayarlarda çıkıyor mu?

Yok kanka ilk geldiginde bir cikiyordu simdi cikmiyor.

Masaüstüne sağ tık yapın > görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları > görüntü bağdaştırıcı özellikleri > monitör > buradaki ayarda 75 Hz seçeneği var mı? Basit bir çözüm önerisi ama :)

Kankam ozellikle belirttim oradan baktim ama yok.

Yeni bir şey kesfettim 1152x864 de 75 Hz ayari gosteriyor ama monitörde 1920'ye 1080 de 75 Hz vermesi lazim kabloyla mi alakali acaba.
Bende 144Hz monitör var. Ekran kartı güncellemelerini vs. yapmadığımda 60Hz kullanabiliyorum. Sorun o olabilir diye düşü

Bende 144Hz monitör var. Ekran kartı güncellemelerini vs. yapmadığımda 60Hz kullanabiliyorum. Sorun o olabilir diye düşündüm.
Kanka guncel daha dun format atip guncelledim
Bu sekilde beyler varmi yardimci olabilcek

Dosya Ekleri

• IMG_20210215_230952.jpg
    IMG_20210215_230952.jpg
    160,3 KB · Görüntüleme: 40
Yeni bir şey kesfettim 1152x864 de 75 Hz ayari gosteriyor ama monitörde 1920'ye 1080 de 75 Hz vermesi lazim kabloyla mi alakali acaba.

Kanka guncel daha dun format atip guncelledim.

Sen ekran kartı ve monitör driverini son sürüme güncelle sonra bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı