Ekranım 75 Hz fakat LOL'e girince 60 Hz alıyorum

patbluntroof

Centipat
Merhaba, ben 75 Hz yazan bir monitör aldım ASUS'un, 60 Hz alıyordum fakat 75 ayarlayamıyordum, neyse. NVIDIA'dan bir şekilde ayarladım 75 değil 74 Hz oldu onu da geçtim ben LOL oynarken ekran ayarlarında Hz'im görünüyor LOL içinde HZ 60 ama masaüstüne gelince 74 oluyor tekrar ve LOL olsun Rainbow Six Seige olsun CS olsun PUBG bu tarz oyunlarda kasıyor hissiyatı var FPS yüksek olsa da, ekran kartım GTX1050 Ti, hani en düşükte bile o hissiyat var. Teknik bir sorun mu anlayamadım, bu ekran kartıyla en düşükte bile çoğu oyun çok rahat oynanıyor akıcı bir şekilde, ne yapacağımı bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1577563586773.png

Sizde hangisi seçili?

V-Sync açık mı?
hayır açık değil
bende 1920 X 1080 74 hz var ekranım 75 hz diye aldım fakat 1920 X 1080 e 75 hz yoktu kendim 74 e ayarladım hz imi 60 yapınca tam ekran oluyor fakat 74 e ayarladığımda tam ekranda olmuyor r6 tarzı oyunlar kasma hissi hep var zaten
Oyunda görüntü ayarlarından, FPS sabitlemeyi 75Hz yapın sorununuz düzelecektir.
evet bunu denedim mesela r6 da 74 hz i seçtiğim zaman tam ekran olmuyor hatta direk pencereliye atıyor otomatk 60 hz e ayarlıyor
Ekran modunu oyun içerisinden "Borderless" veya "Kenarsız" yapın düzelecektir.
evet ama ben tam ekranda oynamak istiyorum tam ekran onamadığımda tam performans oynayamıyorum

LoL'de performans farkı olmuyor "Kenarsız" seçerek oynayabilirsin. Aynı sorunu yaşadım ve bir çözüm bulamamıştım açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı