Çözüldü Ekranın bu şekilde olması normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NothingGood

Hectopat
Makaleler
2
Ekran kartı
GTX1650
Herkese iyi günler. İkinci el bir cihaz aldım ve videodaki gibi bir pembe ekran sorunuyla karşı karşıyayım. Çizgi şeklinde hemen gidip geliyor. Driver yüklenirken yapması normal mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ekrandaki pembe çizginin neden olduğunu furmark ile anlayacağımızı sanmıyorum.
Sadece test. O cizgi bir anlik olmus olabilir. Onun disinda ekran kartinin bozuldugu suphesi var. Bu cizgiler ekran karti dolayisiyla cikar. Suan bi problem yok heralde.

Dostum driver güncellemesi yaparken gayet normal. Fakat gündelikte oluyorsa normal bir problem değil. Ekran kartı veya monitör ile alakalı. Tam olarak konuyu açarsa net birşey söyleyebilirim. Ama ctrl+win+shift+B kombinasyonunu kullan. Daha sonra ne olduğunu söylersen sevinirim. (eğer problem çözülmediyse.)

Konuya hakimim başıma daha önce gelmişti bu sorun dostum ekran kartınla alakalı bir problem uzun kullanımda sıkıntı çıkabiliyor driver yüklerken ekran kartını devreye sokuyor ekran kartın devreye girince bir sorun varsa belli ediyor ekran kartının problemini en iyi driver kurarken görürsünüz bozuksa hiç görüntü vermez böyle yapıyorsa illa bir sıkıntısı vardır.

Konuya hakimim başıma daha önce gelmişti bu sorun dostum ekran kartınla alakalı bir problem uzun kullanımda sıkıntı çıkabiliyor driver yüklerken ekran kartını devreye sokuyor ekran kartın devreye girince bir sorun varsa belli ediyor ekran kartının problemini en iyi driver kurarken görürsünüz bozuksa hiç görüntü vermez böyle yapıyorsa illa bir sıkıntısı vardır.
Sanırsam ekran ya da ekran kablosu kaynaklı. Çünkü harici monitörde yapmadı. Servise gitti şimdi. Gelince sorun çözülürse yazacağım.

Herkese iyi günler. İkinci el bir cihaz aldım ve videodaki gibi bir pembe ekran sorunuyla karşı karşıyayım. Çizgi şeklinde hemen gidip geliyor. Driver yüklenirken yapması normal mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer sadece driver güncellemesinden böyle yapıyorsa sorun teşkil ettiğini düşünmüyorum ama sürekli böyle yapıyorsa bence Monsterın servisini arayıp danışın.

Hocam çözdünüz mü bilmiyorum ama eski laptopumda da yaşamıştım aynısının biraz daha ekrana yayılmış halini düşünün. Benimki daha çok ailem yüzünden olmuştu LGS dönemi için almışlardı kanepenin altına koymuşlar tabii baskı ile ekran kısmı mor mor görüntüler yayılmalar başlamıştı. Hiç baskı Oldu mu laptop bir şeyin altında ezildi mi çünkü bu sorunu ben bu şekilde yaşadım.

Hocam çözdünüz mü bilmiyorum ama eski laptopumda da yaşamıştım aynısının biraz daha ekrana yayılmış halini düşünün. Benimki daha çok ailem yüzünden olmuştu LGS dönemi için almışlardı kanepenin altına koymuşlar tabii baskı ile ekran kısmı mor mor görüntüler yayılmalar başlamıştı. Hiç baskı oldu mu laptop bir şeyin altında ezildi mi çünkü bu sorunu ben bu şekilde yaşadım.

Arkadaşın ürünüde ikinci elmiş. Önceki sahibinin bunu yapmış olması muhtemel.

Geri
Yukarı