Ekranın Kare Kare Olma Sorunu

• Konuyu başlatan Armo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 7B

Armo

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar oyun oynarken aniden ekran aşağıdaki gösterdiğim gibi oldu. Oyundan çıkıp tekrardan falan girdi. MSI Afterburner da GPU kullanım değeri arada 0'a düşüyordu (3 kere açıkıp girme oldu ve Msı'de de 3 defa gözüktü).

Sonra sürücüyü kaldırdım ve yeniden başlattım, ama biosta da aynı görüntü vardı (Resmi aşağıda var). Sonra PSU'nun güç kablosunu çektim ve Ekran kartını monitöre bağladığım kabloyu söktüm. Elimdeki 2. kabloyu taktım.

Sonra tekrar pc'yi çalıştırdım ve 0 sorun vardı. Sonra tekrar sorunu yaşadığımda kullandığım kabloyu taktım ve onda da problem yoktu. Acaba bunun sebebi ne olabilir ?

Problem yaşanırken ki bir foto :

xAvNjp.jpg

Denemeler :

Sırasıyla olayı anlatayım (şuan güvenli moddan yazıyorum bu arada):
Kablo ihtimalini denedim. Başka kablo taktım ama sonuç aynı. Mavi bir ekran çıkıyor hatta :

w13oZ1.jpg

Güç bela yeni sürücüyü de kurdum ve sonuç :

KZaqz0.jpg

Bu durumda problem sizin ya ekran kartında yada güç kaynağında görünüyor. Peki problemin Anakarttan falan olma ihtimali var mı ?

Gerçi diğer parçaları daha yazın aldım (hdd bir ay olmadı) ama yine de sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onboard ile deneyin, Bios güncel değilse güncelle ve ekran kartı sürücünü güncelle (Güncel ise eski versionlardan birini kur 1/2 ay önce ki). Ekran kartını çıkartıp bios default yapıp tekrar dene ve ramleri temizleyip tekrar tak.

Geri
Yukarı