Ryzen 5 2600X ve RX480 kare kare olma sorunu

azizgunay89

Hectopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2020-04-18 at 20.05.48.jpeg

Çoğunlukla oyun oynarken oluyor. Ekranda piksel piksel kareler ortaya çıkıyor oyun oynarken ve oyundan atıyor. Öncelikle şöyle anlatayım bilgisayarı 2 senedir kullanıyorum. Bu sorun ilk başladığı zamandan beri işlemci ekran kartı ve RAM Power hepsini sırayla değiştirdim ama sorun sabit kaldı. Anakarttan şüpheleniyorm ama bu ara malum dolar kurundan dolayı donanım alamıyorum.
Donanımım.
  • İşlemci Ryzen 5 2600X.
  • RAM G.Skill 8 GB 3000MHz CL15 / HyperX 8 GB 3000 MHz CL15.
  • Ekran kartım MSI RX480 8 GB Gaming X serisi.
  • PSU 620W Seasonic yarı modüler.
  • Anakart MSI B350M GAMING PRO.

Son düzenleyen: Moderatör:
O olayın aynısı bana da oluyordu 1 yıl önce RX 570 ile, gelen sürücü güncellemeleri ile çözüldü.

Bu tarz ve buna benzer nice sorun oluyordu. Sürücüyü değiştirmeni öneririm.

Screenshot_2020-04-14-01-43-50-660_com.whatsapp.jpg

Yapmadığım şey kalmadı.
  • HDD kablolarını değiştirdim
  • Ekran kartı, işlemci termal macunları değişti
  • PSU değişti ama sorun yine aynı kaldı
Tam bir oyuna giriyorum kare kare olup atıyor ekran kartında sorun yok bundan önceki ekran kartında da oluyordu.
Konu hakkında her şeyi denedim ama olmadı @Recep Baltaş lütfen yardımcı olabilir misiniz bu konuda her şeyi denedim ama sonuç alamıyorum. Hala ekran kartı işlemci dahil her şeyi değiştirdim ama düzelmedi.
Konu hakkında yardımcı olabilecek kimse yok sanırım.

Ekran kartının kendi değişti mi? Bu sorun %90 ekran kartı kaynaklı ki RX serisinde zaten sık sık karşılaşıyoruz.

aziz benim arkadaş olur kendisi ekran kartını değiştirdi önceki ekran kartında da vardı bu sorun önceki ekran kartı bu ( Gigabyte rx 570 gaming 4gb 256 bit lik)

Ekran kartının kendi değişti mi? Bu sorun %90 ekran kartı kaynaklı ki RX serisinde zaten sık sık karşılaşıyoruz.
hocam aynı sorun bende de var psu güç kaynağı dahi aldım ekran kartını iki defa servise gönderdim sorun bulamadılar bulamadıkları gibi 4 saat dediğim oyunlarda test sağlamışlar . furmark ,occt,prime95 vs tüm testleri yaptım ekran kartı ve psu ilgilendiren testlerde ekran görüntü bozuluyor ve kapanıyor bazende hata kodu verip mavi ekran eşliğinde kapanıyor.

Hocam aynı sorun bende de var PSU güç kaynağı dahi aldım ekran kartını iki defa servise gönderdim sorun bulamadılar bulamadıkları gibi 4 saat dediğim oyunlarda test sağlamışlar. FurMark, OCCT, Prime95 vs tüm testleri yaptım ekran kartı ve PSU ilgilendiren testlerde ekran görüntü bozuluyor ve kapanıyor bazen de hata kodu verip mavi ekran eşliğinde kapanıyor.

Konu tekrar bildirime düşünce şaşırdım vallahi hocam kare kare olma sorununu oturdum dairedeki topraklama bozukmuş yeni topraklama çektirince düzelttim kapanma sorununa gelince büyük ihtimalle topraklama olmadığı için uzun süre arıza yapan ekran kartı bozulmuştu topraklamadan sonra birkaç kez kapanma yaptı onu da değiştirince sorunum kalmadı Allaha şükür şu an mis gibi kullanıyorum PC'yi.

Konu tekrar bildirime düşünce şaşırdım vallahi hocam kare kare olma sorununu oturdum dairedeki topraklama bozukmuş yeni topraklama çektirince düzelttim kapanma sorununa gelince büyük ihtimalle topraklama olmadığı için uzun süre arıza yapan ekran kartı bozulmuştu topraklamadan sonra birkaç kez kapanma yaptı onu da değiştirince sorunum kalmadı Allaha şükür şu an mis gibi kullanıyorum PC'yi.
PSU güç kaynağı aldım bende yüksek yada düşük gelirse sorunu çözer diye sende herhalde priz almışsın ben kiraciyim topraklama maliyeti ne tuttu ucuz bir şey ise ev sahibi ile hiç uğraşmayayim topraklama dan çıkarsa ama yuh derim artık.

PSU güç kaynağı aldım bende yüksek ya da düşük gelirse sorunu çözer diye sende herhalde priz almışsın ben kiraciyim topraklama maliyeti ne tuttu ucuz bir şey ise ev sahibi ile hiç uğraşmayayim topraklamadan çıkarsa ama yuh derim artık.

Vallahi hocam bende kiracıyım dairenin tamamına yaptırsam 1500 TL civarı demişti elektrikçi bende sadece PC'ye güç veren prize yaptırdım 350 TL civarı bir şey tuttu evin zemin kata yakınsa tanıdığın bir elektrikçi varsa belki uyguna ayarlatırsın 40 dk gibi bir sürede yaptı gitti adam.
PSU güç kaynağı aldım bende yüksek ya da düşük gelirse sorunu çözer diye sende herhalde priz almışsın ben kiraciyim topraklama maliyeti ne tuttu ucuz bir şey ise ev sahibi ile hiç uğraşmayayim topraklamadan çıkarsa ama yuh derim artık.

İşin aslı bende aynı sorunu çözene kadar PSU değiştirdim RAM'leri değiştirdim ekran kartını anakartı değiştirdim işlemci değiştim kasanın kendisini değiştim monitör değiştim akım korumalı priz aldım en son UPS almayı düşünüyordum ki bir elektrikçi bana topraklamadan olabilir işte son olarak onunla çözdüm sorunu inşallah sende çözersin en yakın zamanda.

Yeni konular

Geri
Yukarı