Ryzen 5 2600X ve RX480 kare kare olma sorunu

azizgunay89

Hectopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2020-04-18 at 20.05.48.jpeg

Çoğunlukla oyun oynarken oluyor. Ekranda piksel piksel kareler ortaya çıkıyor oyun oynarken ve oyundan atıyor. Öncelikle şöyle anlatayım bilgisayarı 2 senedir kullanıyorum. Bu sorun ilk başladığı zamandan beri işlemci ekran kartı ve RAM Power hepsini sırayla değiştirdim ama sorun sabit kaldı. Anakarttan şüpheleniyorm ama bu ara malum dolar kurundan dolayı donanım alamıyorum.
Donanımım.
  • İşlemci Ryzen 5 2600X.
  • RAM G.Skill 8 GB 3000MHz CL15 / HyperX 8 GB 3000 MHz CL15.
  • Ekran kartım MSI RX480 8 GB Gaming X serisi.
  • PSU 620W Seasonic yarı modüler.
  • Anakart MSI B350M GAMING PRO.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi hocam bende kiracıyım dairenin tamamına yaptırsam 1500 TL civarı demişti elektrikçi bende sadece PC'ye güç veren prize yaptırdım 350 TL civarı bir şey tuttu evin zemin kata yakınsa tanıdığın bir elektrikçi varsa belki uyguna ayarlatırsın 40 dk gibi bir sürede yaptı gitti adam.

İşin aslı bende aynı sorunu çözene kadar PSU değiştirdim RAM'leri değiştirdim ekran kartını anakartı değiştirdim işlemci değiştim kasanın kendisini değiştim monitör değiştim akım korumalı priz aldım en son UPS almayı düşünüyordum ki bir elektrikçi bana topraklamadan olabilir işte son olarak onunla çözdüm sorunu inşallah sende çözersin en yakın zamanda.
Ben ram değiştirdim harddiskleri ve ekranı test ettim anakart ve ekran kartından emin değilim sadece sendeki gibi bende ki sorun da başka yerde yapmiyor UPS aldim elektirik kaynaklı olduğunu düşünerek onlada düzelmedi,oyuna.girince yapıyor film dizi YouTube de yapmıyor ekran gidip.geliyor.ve ekran kartından güç kesilip ışığı yanıp sönüyor kasa çalışmaya devam ediyor reset atarsa yada ben atarsam geri güç gelip açılıyor, araştırdım topraklama olmasa bile UPS bu dalgalanmayi dengelemesi gerekiyor haksızmiyim ? 500 watt bronze power ve monitöre 600 lük PSU yetersiz gelebiliyor olabilir m aldigim yer yeteceğini söyledi.
Vallahi hocam bende kiracıyım dairenin tamamına yaptırsam 1500 TL civarı demişti elektrikçi bende sadece PC'ye güç veren prize yaptırdım 350 TL civarı bir şey tuttu evin zemin kata yakınsa tanıdığın bir elektrikçi varsa belki uyguna ayarlatırsın 40 dk gibi bir sürede yaptı gitti adam.

İşin aslı bende aynı sorunu çözene kadar PSU değiştirdim RAM'leri değiştirdim ekran kartını anakartı değiştirdim işlemci değiştim kasanın kendisini değiştim monitör değiştim akım korumalı priz aldım en son UPS almayı düşünüyordum ki bir elektrikçi bana topraklamadan olabilir işte son olarak onunla çözdüm sorunu inşallah sende çözersin en yakın zamanda.
Topraklama ya baktirdim oda değil. 😄
Onboardda da aynı şeyi yapmiyormuydu sende.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı