Ekranın kenarında oluşan solgunluk ve kararma

SS Miğfer

Kilopat
Daha fazla  
photo5766998643453310251.jpg

Fotoğrafta pek belli olmasa da ekranın sağ alt bölümünde bölgesel kararmalar var. 1-2 hafta önce fark ettim. Şu anlık pek rahatsız etmiyor ancak ilerleme ihtimali beni korkutuyor. Bu durumun sebebi nedir?

Monitörün marka ve modeli nedir ve kaç yıllık?
Monitör darbe veya hasar aldı mı?

Bu siteden renklere tam ekran yaparak dikkatlice bakın ölü piksel var mı diye ? (Ölü pikseller nokta şeklinde olur. Her nokta olana ölü piksel denilmez kir de olabilir.)

Sizin sorununuz genelde eski monitörler de görünen ışık sızması problemi. Garantisi var ise yollayın.

Bir de arkaplan rengi lacivert tonlarında sanırım. Monitörünüz TN panel ise bu durumda o kenarlar normaldir. Yani ışık sızması denemez o şekilde ise.

Monitörün marka ve modeli nedir ve kaç yıllık?
Monitör darbe veya hasar aldı mı?

Bu siteden renklere tam ekran yaparak dikkatlice bakın ölü piksel var mı diye ? (Ölü pikseller nokta şeklinde olur. Her nokta olana ölü piksel denilmez kir de olabilir.)

Sizin sorununuz genelde eski monitörler de görünen ışık sızması problemi. Garantisi var ise yollayın.

Bir de arkaplan rengi lacivert tonlarında sanırım. Monitörünüz TN panel ise bu durumda o kenarlar normaldir. Yani ışık sızması denemez o şekilde ise.
Cihaz laptop. Dell Latitude e7450. Ips panele sahip. Darbe ya da hasar almadı. Verdiğiniz linten renklere baktım, ölü piksel de yok. Ama çoğu renkte hiç görünmüyor o bölge. Sadece gride çok belli oldu.

Garantisi yok, cihaz yurtdışından geldi.

Cihaz laptop. Dell Latitude e7450. Ips panele sahip. Darbe ya da hasar almadı. Verdiğiniz linten renklere baktım, ölü piksel de yok. Ama çoğu renkte hiç görünmüyor o bölge. Sadece gride çok belli oldu.

Garantisi yok, cihaz yurtdışından geldi.
O zaman dert etmenize de gerek yok.

Geri
Yukarı