Ekranından Tutularak Kaldırılan Laptop Görüntü Vermiyor

1ht1baron

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, arkadaşım aceleyle evden çıkarken laptopu ekranından tutup havaya kaldırmış. O günden beri ekran simsiyah. PC açılıyor fakat ekrana bir türlü görüntü gelmiyor. Laptopun ekranından da sanki içinden parça kopmuş gibi sesler geliyor. Tamirciye falan götürmüşler. Ekran kartı bozuk demiş. Anakart değişecek demişler. Sizce sorunun sebebi ne olabilir? Ekranda mı sorun vardır yoksa anakartla mı alakalıdır?

Bilgisayarcı cihazı açmış mı ?
Ekrandan tutarak kaldırılan bir cihazda asla gpu arızası olmaz.
Eğer bilgisayarcı cihazı açıp baktıysa yanlışlıkla veya bilerek zarar vermiş olabilir.
Anakart üzerindeki görüntü soketlerine iyi bakın.
Ben laptop cihazıma bakım yaptıktan sonra görüntü alamadığım oluyor ekrandan gelen kablonun bağlandığı soketi tam oturtamadığım zaman.

Başka bir ekran üzerinden görüntü alamıyorsanız sebebi;
Birden fazla monitör üzerine görüntü vermeyi kapatmış olabilirsiniz.
Cihazın anakart üzerindeki görüntü soketleri arızalı olabilir.
GPU çekirdeği zarar görmüş veya bozulmuş olabilir.

Cihaza sahip arkadaş uzun süredir başka şehirdeydi. Bugün cihazı kendim test etme imkanına sahip oldum. Cihaz açılıyor fakat hiçbir yazı çıkmadan siyah ekranda kalıyor. Ayrıca cihazın Caps Lock ve Num Lock tuşları da yanmıyor. 2 kez battaniye sarıp ısıtma işlemi de yaptım. Chipset sorunu olsaydı düzelmişti fakat bir fayda etmedi. Sorun anakartta mı acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı