Eksa E900 Pro kullanıcı deneyimim

Öncelikle tüm sosyal kullanıcılarına iyi günler dilerim. 1 gün boyunca neredeyse kulağımdan çıkarmadığım eksa E900 Pro kulaklığı kendim sevip sevmediğim kısımları ile sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle 12 günde şehir postanesine gelen kulaklığımı 6 gün boyunca dağıtıma çıkarmayan PTT Kargo'ya selamlar iletmekteyim.

Öncelikle yeşil rengini aldığım kulaklığın amatörce çektiğim resimlerini paylaşmak istiyorum.
IMG_20210208_152924.jpg

IMG_20210208_153001.jpg

IMG_20210208_152844.jpg

IMG_20210208_152732.jpg

kulaklık:
Bundan önceki kulaklığıma göre çok daha hafif bir kulaklık ve şu ana kadara deneyimlediğim çoğu kulaklığa göre çok daha rahat bir kulaklık. Hafızalı sünger kafada rahatlık sağlarken kullanılan deri ise çok güzel bir yalıtım sağlamakta.

Kulaklık ne kadar hafif olsa da benim gördüğüm üzere gayet kaliteli bir plastik malzemeden imal edilmiştir. Ayrıca uzun süreli kullanımda ağrı yapmadı bana ancak hafiften bir terleme yapmıyorda değil 2 3 saat sonunda.

Daha önce deneyimlediğim 7.1 hissiyatı ile arasında büyük bir fark olsa da yine de güzel bir deneyim sunmakta. Açıkçası 7.1 ile müzik zevkim düştü diyebilirim sesler normal hale göre çok daha boğuk gelmeye başladı ancak öyle hiç kullanılmayacak gibi değil -4 uzaklıkta gelen 7.1 ayarını -6, -7 yaparsanız bu boğukluk gidiyor ve bana göre daha iyi bir ses deneyimi yaşatıyor.

Ekolayzer ayarlarına hiç girmedim çünkü bozmak istemiyorum şu anki güzel deneyimimi.

7.1 açmışken yanına xear Surround Max isimli bir ayar daha açtım ancak tam olarak ne işe yaradığı hakkında bir fikrim bulunmamakta çok büyükte bir fark oluşturmadığından açık duruyor.

Kulaklık bassları aşırı derecede fazla veriyor ve ses tekerleğini tamamen açtığımda ise odamın içinde en azından küçük bir hoparlör görevi gördü benim açımdan.

mikrofon:
Mikrofonuna gelirsek eğer bu kulaklığın cidden övgüyü hak eden ve şu bütçede en iyi mikrofona sahip kulaklık diyebilirim. Ancak güzel şeyler olsa da kötü yanları da bulunmakta.

Öncelikle microphone Boost özelliğinden bahsedeyim benim gördüğüm ses kayıtlarımda bu özellik azdan minicik bir hışırtı sesi vermekte ancak sesi çok daha şiddetli bir şekilde iletmekte. Gece sessiz bir şekilde konuşmanız gerekiyorsa çok yararlı bir özellik haline geliyor ve kısık sesle konuşanız dahi gayet net bir şekilde iletebiliyor.

Gürültü engelleme kısmına gelirsek güzelim mikrofonu berbat eden bir özellik bu özellik açık iken cidden o övdüğümü mikrofonu eski mikrofonlara döndürüyor bu özelliği hiçbir şekilde açmamanızı öneririm.

Mikrofonun ucunda bulunan pop filtre ise benim gibi mikrofona yakın olmayı sevenler için patlamaları büyük ölçüde engellemekte ki bu filtre olmasa bile öyle aman aman patlama sesi almamakta.

Ayrıca mikrofonun ve diğer 3.5mm jack girişlerinin altın kaplamalı olması da güzel bir detay olmuş.

Kafa bandında ise pedlerde kullanılan derinin birebir aynısı kullanılmış hafiızalı sünger yerine ise gayet yumuşak bir sünger koymuşlar. Kafa bandının ortasında esnek olan ince bir plastik koymuşlar çok çekiştirilmediği sürece taş gibi durur açıkçası.

Type-C to Type-C kablo ile test edecektim ancak elimde bulunan kablonun iki girişi de plastik kısmından dolayı sığmadı o yüzden maalesef bunu gerçekleştiremedim.

Kutusu beklediğimden çok daha küçük geldi bir buçuk avuç kadar diyebilirim. Kutunun içerisinden taşıma çantasının içinde bulunan kulaklık, kullanım kılavuzu, QR kod bulunduran küçük bir kart ve kabloların ve mikrofonun bulunduğu bir poşet karşılıyor.

Taşıma çantası pedlerinde ve kafa bandında kullanılan deri ile aynı malzemeden üretilmiş ve gayet kaliteli durmakta.

Yeşil rengi ile tek bir olumsuz yön söylemem gerekirse o da bulunan beyaz ışıkların plastikler ile dışarıya dağımalı olabilir açık bir renk olduğundan dolayı ışık geçiriyor o kadar da olsun benim için o kadar zararlı değil. Işıkları istediğim zaman kapayıp istediğim zaman açabilseydim o da güzel olurdu açıkçası.

Paket gayet korumalı bir şekilde havalı kutuda gelmekte ancak gümrükte bulunan arkadaşlarımız sert davrandığı için açarken kutuda ezikler bulunmaktaydı ama çok da önemli değil.

Ses tamamen açık iken dip ses gelmekte ancak zaten bunu kullanırken ses tekerleği üzerinden ses kısıp arttırmanız daha iyi olacaktır Windows ve video sesi sonda iken.

Daha detaylı bir inceleme için @Ali Pınar hocamın E900 Pro (Drop Plus) İncelemesine göz atabilirsiniz.

Bu kulaklığı almamamı sağlayan @Samotne Ciasteczka, @Setsuna Yuki, @Ali Pınar, @MisakiTaro hocalarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Ürün Razer gibi duruyor. Eksa yazan yerin renk tonu çok güzel durmuş, diğer kısımlarda niye ton farkı var? Fotoğraftan mı?
Ürün kırılırsa ne yapacağız? Piranha kulaklığım bile kırılmadı Corsair kırıldı. Kulağı serin tutuyor mu? Ek olarak deri kulaklıklardaki kulağı ısıtma sorunu bunda var mı?

Ürün Razer gibi duruyor. Eksa yazan yerin renk tonu çok güzel durmuş, diğer kısımlarda niye ton farkı var? Fotoğraftan mı?
Ürün kırılırsa ne yapacağız? Piranha kulaklığım bile kırılmadı Corsair kırıldı. Kulağı serin tutuyor mu? Ek olarak deri kulaklıklardaki kulağı ısıtma sorunu bunda var mı?

Kulağı seri tuttuğunu söyleyemem çünkü kulak pedlerinde suni deri bir malzeme kullanılmış. Kulağımı benim kulağı ısıtıyor burası gerçeğe gerçek bir nokta ancak öyle terletecek kadar değil.

Ürün eğer kırılırsa anlaşmazlı açarak şirket ile irtibata geçersiniz buradan sonrası ile satıcı firma ile sizin aranızda geçecek olan konuşma ve anlaşmadır.

Kırılacağını sanamam aşırı esnek olmasa da yeteri kadar esnek bir kulaklıkzaten elinize aldığınızda hafif açtırdığınızda sınırını belli ediyor kulaklık.

Renk tonu farkına gelirsek orada eksi verdiğim nokta var yeşil renkli plastik içinde bulunan beyaz ışığı dışarıya yansıtmakta bu yüzden de sağ kısım çoğunluklu olmak üzere kulaklık ışıldamakta.

Kanatırmı derseniz bence kanatmaz ışığı yayması da ayrı bir hava katıyor bence kulaklığa. Gönül isterdi kulaklığın ışığını kapamak için bir tuş koysunlar ama koymamışlar yapabileceğimiz bir şey yok.

Bu rengi alırken zaten şüphelerle almıştım. Bir diğer şey ise herkeste siyah var bende farklı alayım demiştim dediğiniz gibi ışıksız hali Razer kulaklıkların yeşilini aşırı derecede andırmakta. Ancak ışıklar girince devreye birazcık bozuluyor.

IMG_20210217_184744.jpg

Sol taraf.

IMG_20210217_184727.jpg

Sağ taraf.

Kulağı seri tuttuğunu söyleyemem çünkü kulak pedlerinde suni deri bir malzeme kullanılmış. Kulağımı benim kulağı ısıtıyor burası gerçeğe gerçek bir nokta ancak öyle terletecek kadar değil.

Ürün eğer kırılırsa anlaşmazlı açarak şirket ile irtibata geçersiniz buradan sonrası ile satıcı firma ile sizin aranızda geçecek olan konuşma ve anlaşmadır.

Kırılacağını sanamam aşırı esnek olmasa da yeteri kadar esnek bir kulaklıkzaten elinize aldığınızda hafif açtırdığınızda sınırını belli ediyor kulaklık.

Renk tonu farkına gelirsek orada eksi verdiğim nokta var yeşil renkli plastik içinde bulunan beyaz ışığı dışarıya yansıtmakta bu yüzden de sağ kısım çoğunluklu olmak üzere kulaklık ışıldamakta.

Kanatırmı derseniz bence kanatmaz ışığı yayması da ayrı bir hava katıyor bence kulaklığa. Gönül isterdi kulaklığın ışığını kapamak için bir tuş koysunlar ama koymamışlar yapabileceğimiz bir şey yok.

Bu rengi alırken zaten şüphelerle almıştım. Bir diğer şey ise herkeste siyah var bende farklı alayım demiştim dediğiniz gibi ışıksız hali Razer kulaklıkların yeşilini aşırı derecede andırmakta. Ancak ışıklar girince devreye birazcık bozuluyor.

Ben de bu kulaklığı almayı düşünüyorum şu an memnun musun? Eski ve yeni modeli varmış dediler bu benim kafamı çok karıştırdı bana yardımcı olur musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı