Eksen Bilgisayar’a Dava Açmak

Tüketici haklarına göre ürünün stoklarda olmaması veya fiyatının yanlış girilmesi tesliminin imkânsız olması anlamına gelmiyor. Para iadesini kabul etmeseydiniz sipariş ettiğiniz ürünlerin temin edilmesini isteyebilirdiniz.

1 hafta bekleyin olmadı şikayet edin.
1 adet monitör siparişi verdim 15 Mayıs akşamı, 16 Mayıs öğle saatlerinde mağaza beni arayıp böyle böyle stoğumuzda kalmamış eğer dilerseniz Haziran başı gibi ürün gelecek bekleyin, dilerseniz de iptal edelim dendi. Aradaki süre bana göre uzun olduğu için haliyle iptal ettirdim. Bir defa Mağazanın sitesindeki Stok durumu güncel olsaymış böyle bir dertle uğraşmayacaktım. Durduk yere işim uzuyor şikayet ettiğim konu bu.

Benim Vatan Computer'den iademi almam 1 hafta sürdü. Arkadaşların dediği gibi beklemekte fayda var. Haftaya da gelmezse durmadan işlemleri başlatın.

İade talebinde bulunması biraz daha avantajlı gibi.

Denebilir, evet. Bilindik firma olsa beklenir ama bunların ne yapacağı belli olmaz. :D

@Kuty maalesef bu tarz 'küçük' denebilecek firmalarda bu tarz sorunlar hep oluyor. Aynı olayı Teknolojipazar sitesinde yaşamıştım. Biraz ileri geri konuşunca hemen temin etmişlerdi ürünü. Bu 'küçük' denebilecek yerlerden alışveriş yaparken mutlaka stok sorgulamak gerekiyor. :like:

İptallerde bankanın parayı geri yatırmak için 1-7 iş günü zamanı vardır öncelikle bu sürenin dolmasını bekleyin. Dolduktan sonra yine yatmazsa ihtar çekebilirsiniz. Yine sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine gitmeniz gerekir çünkü 3610 tl ye kadar anlaşmazlıklarda tüketici hakem heyetleri ilgilenir. Mahkemeler ilgilenmez. Böyle bir şeyden dolayı tazminat alabilmeniz için karşı tarafın art niyetinin olması gerekir ki bunu kanıtlamanız imkansız.

Denebilir, evet. Bilindik firma olsa beklenir ama bunların ne yapacağı belli olmaz. :D

@Kuty maalesef bu tarz 'küçük' denebilecek firmalarda bu tarz sorunlar hep oluyor. Aynı olayı Teknolojipazar sitesinde yaşamıştım. Biraz ileri geri konuşunca hemen temin etmişlerdi ürünü. Bu 'küçük' denebilecek yerlerden alışveriş yaparken mutlaka stok sorgulamak gerekiyor. :like:
Aynen öyle... İlk konuda da belirttim buradan ürün almak isteyenler stok durumunu sorarlarsa en azından benim gibi sorunlar yaşamazlar. Yeni hafta gelsin bakalım madem bekleyelim biraz daha.
İptallerde bankanın parayı geri yatırmak için 1-7 iş günü zamanı vardır öncelikle bu sürenin dolmasını bekleyin. Dolduktan sonra yine yatmazsa ihtar çekebilirsiniz. Yine sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine gitmeniz gerekir çünkü 3610 tl ye kadar anlaşmazlıklarda tüketici hakem heyetleri ilgilenir. Mahkemeler ilgilenmez. Böyle bir şeyden dolayı tazminat alabilmeniz için karşı tarafın art niyetinin olması gerekir ki bunu kanıtlamanız imkansız.
Dediğim gibi yeni haftanın gelmesini bekliyorum. Tabii ki mağaza paramı aldı üstüne yatıyor demiyorum. Sadece benim maduriyetim de ortada. Totalde 7 iş günü dolduğu zaman tarafıma yansıyan para olmazsa evet Hukiki yönden hangisi uygun oluyorsa oraya başvuracağım.

Son düzenleme:
Firmanın vadettiği teslim süresi o firma için bağlayıcı olup, buna uyulmadığı takdirde tüketici şikayet etmesi durumunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca o internet sitesinin sahibi olan firmaya idari para cezası uygular.
Kanun bu şekilde.
Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi
Bu linkten şikayette bulunabilirsin.
Sen bu durumu mağduriyet olarak görüyor olabilirsin. Benim başıma gelse bende hoşlanmazdım ama bu bahsettiğin süreler devlet için çok kısa süreler olduğu için önemseneceğini düşünmüyorum.

Firmanın vadettiği teslim süresi o firma için bağlayıcı olup, buna uyulmadığı takdirde tüketici şikayet etmesi durumunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca o internet sitesinin sahibi olan firmaya idari para cezası uygular.
Kanun bu şekilde.
Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi
Bu linkten şikayette bulunabilirsin.
Sen bu durumu mağduriyet olarak görüyor olabilirsin. Benim başıma gelse bende hoşlanmazdım ama bu bahsettiğin süreler devlet için çok kısa süreler olduğu için önemseneceğini düşünmüyorum.
Bahsettiğiniz süreç 7 iş günü için mi? Yoksa telefondan tarafıma iletilen 3 iş günü için mi?

Yahu ortada olmayan bir ürünü sipariş vermiş oluyorum. Stok durumu güncel olup (halbuki ellerinde YOK) gece siparişim onaylanıp, öğle saatlerinde olmadığı fark edilince iptal ettirdim. %100 Ben haklıyım bu durumda. Ama dediğim gibi hafta içi yatmazsa gerekli işlemlere başvuracağım.
Ek olarak bu Mağazadan Monitör siparişi verirken N11’den de bir ürün sipariş etmiştim aynı saatte (15 Mayıs 22.30 gibi) diğer gün gerek kalmadı ve N11’e girip siparişim kargoya verilmemişti ben de iptal talebi oluşturdum ve o gün içinde onaylandı. Ertesi günde çekilen param hesabıma geri aktarıldı. Bunları gördükçe bu mağazanın 3 gün boyunca olmayan ürünün güncel olmamasından ötürü kendi hataları yüzünden yaşadığım problem olduğundan dolayı haliyle de sabrım pek olmuyor. @daenerys targaryen

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı