Eksen'deki 2.35 Sabit Dolar Kuru Ne Zaman Sona Eriyor?

Prof.Mr.Pea

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Bu doğru mu? Sitede kampanya başlatmışlar.
Hangi tarihler arasında geçerli, bir fikri olan?
Ayrıca konu başlığında yazdığım gibi OEM parçaları için dolarda hareketlenme olsa bile 2.35 diye mi hesaplanacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eksen ABD fiyatı üzerinden satmıyor ki, dolar kurunu kaç aldıkları önemli değil... Eğer gtx 970'i 330 dolardan satsaydı tamam derdim, ama zaten 450 dolardan satıyor, bir de üstüne kdv alıyor. Dolar kuru değiştikçe fiyatı da değiştirip dururlar anca. Piyasayı incele ona göre al, 2.35 görünce heyecan yapma, satış taktiği bunlar.
Ha bu arada bu kampanya aylardır mevcut.

Yok kardeşim biliyorum zaten yorumlarınız için sağolun. Heyecan yaptiğim falan yok ben sadece sordum. Gercek satisi seninde yazdiğin gibi örneğin 300 dolarlık bir şeyi eğer eksen gelip belirlediği dolar fiyati mesela 350 olsun buna 2.35'lik kurla indirim yapıyorsa bana görede saçmalık. Zaten oradan da dizdim vatan ile arasında 50 lira fark cikti.

Çünkü baktiğin zaman en güncel dolar 2.57 civarında geziyor. Şimdilik 2.55 sayalım, 2.55 dolar kuruyla 2000 binlik bir sistemi gözümüzün önüne getirelim. Hesapladıgım zaman 2.35'lik dolar kuruyla 1840 yapıyor. Eksen buna kampanya mı diyor?

En mantıklısı alacağın parçalar hangi oturmuş sitede daha uygunsa ordan almak, tek biryerden almak daha düzenli vs artıları olabilir ama ekonomide önemlidir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı