Eksi kata nasıl Wi-Fi çekilir?

Tokka

Hectopat
3 katlı bina eksi kat ile birlikte 4 kat. Eksi kata Wi-Fi ile bağlanmak için ne yapmam gerekir? Ev en üst kat ön cepe bağlantı kurmak istediğim yer, eksi kat arka cepe. Dışardan kablo çekmek riskli, gözükmesini istemiyorum. Modemim 2.4 GHz. Ek olarak Wi-Fi yayıcı alsam sinyal alabilir miyim?

3 katlı bina eksi kat ile birlikte 4 kat. Eksi kata Wi-Fi ile bağlanmak için ne yapmam gerekir? Ev en üst kat ön cepe bağlantı kurmak istediğim yer, eksi kat arka cepe. Dışardan kablo çekmek riskli, gözükmesini istemiyorum. Modemim 2.4 GHz. Ek olarak Wi-Fi yayıcı alsam sinyal alabilir miyim?

Yukarıda atıyorum 24 Mbps alıyorsanız aşağıda 0.001 Mbps alırsınız yani internet bile denemez ona.

Nasıl? Siz şimdi 4. kattan -1 e in internetine mi bağlanacaksınız? Eğer öyleyse evet sinyal dağıtıcı işe yarayabilir. Ama güçlü bir şey almanız lazım.

Wi-Fi router almak istesen çok pahalı.
Ucuz olanlar da düşük hız verir.

En kolay ve ucuz yöntem kablo çekmek.

Yapışkanlı kablo kanalı alıp interneti çekeceğim yere kadar yol oluşturdum, sonrasında kanalları kesip yapıştırdım. Geri kalan işlemde ise yalnızca CAT6 kabloyu o kanalın içine sokmak kalıyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20210128-WA0026.jpeg
    IMG-20210128-WA0026.jpeg
    90,7 KB · Görüntüleme: 112
  • IMG-20210128-WA0023.jpeg
    IMG-20210128-WA0023.jpeg
    70,5 KB · Görüntüleme: 110
Binanın tamamı tek bir elektrik saati içinde ise TP-Link'in PowerLine ürünleri ile elektrik hattından bağlantı sağlanabilir. Ben 3 ayrı binada verimli sonuçlar aldım. Neredeyse kablo ile bağlıymış gibi performans verdi.

Router, Wi-Fi güçlendirici vb. alıp sinyali aşağıya aktarabilirsiniz ama en üstten en alta 2 tane falan almak gerekebilir. Ya da bina içinde kablo çekip alta 1 tane router falan koyabilirsiniz.

Wi-Fi yayıcılara güvenemiyorum 2 tane de alsam sinyal alamazsam boşa uğraşmış olurum bina içine kablo çeksem alt kata router koysam yerler gözükmemesi lazım.
Nasıl? Siz şimdi 4. kattan -1'e in internetine mi bağlanacaksınız? Eğer öyleyse evet sinyal dağıtıcı işe yarayabilir. Ama güçlü bir şey almanız lazım.

-1'den 4. katın internetine bağlanmak istiyorum Wi-Fi yayıcılara güvenemiyorum yer arka tarafta olduğu için çekmesi zor.

Geri
Yukarı