Eksik Oy Kullanmak Geçersiz Oy mu Sayılır?

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Bugün maalesef normalde 4 adet kullanmamız gereken oyların ben 3'ünü kullandım. Yani zarfın içinde muhtar kağıdım eksik. Bu durumda diğer 3 oyum da iptal olur mu yoksa 3'ü sayılıp kullanmadığım mı sayılmaz?

Merak edenler için durumu şöyle izah edeyim. Normalde toplamda 4 oy kullanacağımızı biliyordum fakat bana 3 adet kağıt verildi. 4. bir kağıt verilmedi. Meğer 4. kağıtları yani muhtar kağıtlarını parçalara bölüp kabinin içine koymuşlar. Oradan istediğimizi alıp zarfın içine koymamız gerekiyormuş. Gerek oradaki görevlilerin bana dememesi gerek de benim sormamamdan ötürü ne yazık ki ben bu olayı oyumu kullandıktan sonra babamdan öğrendim.

Hayır çok saçma değil mi ya? Ben eminim ki birçok kişi benim gibi muhtar kağıdını unutacak diye düşünüyorum. Yani 3 adet kağıdı veriyorsunuz zaten diğer kağıdı niye parçalara bölüp de kabinin içine koyuyorsunuz ki? Onu da bütün olarak verin işte elimize. Hadi onu da geçtim hiç olmazsa oradaki görevlilerden birisi söyleseydi muhtar kağıdı kabinin içinde diye, onu da yapmadılar. Ben az daha onlara deneme kağıdı herhalde bunlar deyip mühür basacaktım.😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı