"CHP'ye oy vermezsen AKP'ye oy vermiş sayılırsın" mantığı doğru mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fahrenheitt

Hectopat
Daha fazla  
Evet, şu an Türkiye genelinde özellikle PurpleBixi gibi kanallardan bunu duyup benimseyen yüz binlerce insan var. Yok CHP'ye oy vermezsen AKP'yi destekliyormuşsun falan, siz ne düşünüyorsunuz? Bana göre hem muhalefet hem iktidar kendi koltuğunun peşinde ve ülke ile gram alakaları yok, özellikle Kılıçdaroğlu'nun samimi gözükmeye çalışıp mutfakta video çekmesi falan o kadar samimiyetsiz ki gözümde iyice düştüler. Bence herkesin gözünde düşmeleri lazım. İlk önce Mansur ve Ekrem'i sahneye çıkardılar ve CHP'ye teşvik ettiler insanları, ondan sonra yavaş yavaş Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında ortam ısıtıldı ve halka samimi gösterilmeye çalışıldı, insanlar da hiç sorgulamadan Erdoğan karşısında kim varsa ona oy veririm mantığında. Bu parti HDP ile iş birliği yapan parti değil mi? Bu adam ülkeye yıllarca seçim kaybettirmedi mi? Niye Erdoğan karşısında kim varsa ona oy vermeye zorlanıyoruz? Gidip Erdoğan'a basarım oyu falan demiyorum bu zaten çok saçma ancak düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı da Türkiye siyasetinde çok mantıksız ve cahilce geliyor bana. Koskoca Türk devletinin düştüğü duruma bak, neyse sizin de fikrinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kılıçdaroğlu'nun samimi gözükmeye çalışıp mutfakta video çekmesi falan...
Kitleyi ellerine almak istiyorlar, şahsen almaları gerek diye düşünüyorum.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında ortam ısıtıldı...
Belki de adayları önceden açıklamamak için geri plana çektiler. Net bir aday yokken aday hakkında konuşmayın bence.

Ya bu adamlar HDP ile iş birliği yapan parti değil mi?
HDP'ye sundukları teklifi HDP kabul etmedi. Araları açılıyor gibi. CHP HDP'ye sıcak yaklaşıyor çünkü ülkedeki "Kürt Kavgası"nı yatıştırmaya çalışıyorlar. HDP anlaşmayı kabul etmedi ve CHP'nin hitabıyla "Teroristlerle" masaya oturdu. CHP de bunu şiddetle kabul etmedi. CHP HDP'ye istemeden sıcak yaklaşıyor bence.

1633549143308.png

Niye Erdoğan karşısında kim varsa ona oy vermeye zorlanıyoruz?

Acaba neden... Ayrıca kimse kimseyi zorlayamaz. İstediğiniz partiye verirsiniz. Sizi kim zorluyor?

Desteklediğim için söylemiyorum ancak büyük ihtimal öyle denmesinin sebebi AKP'nin en yakın rakibinin CHP olması. Mantıken CHP'ye oy vermezsen CHP, AKP karşısında oy üstünlüğü elde edemez. AKP'nin kaybetmesi için en kısa ve garanti yol CHP'ye vermek gibi oluyor bu mantığa göre. Ancak dediğim gibi ben bunu destekliyorum demiyorum.

Bu mantık doğruysa o zaman şöyle bir şey ortaya çıkıyor; CHP'ye oy verirsen HDP'ye oy vermiş sayılırsın.

Ülke zaten şu an da en berbat dönemini yaşıyor. En azından bir görelim. Belki iyi yönetecekler. En azından din istismarı adında "cami yaptık yol yaptık" politikasini uygulamıyolarlar. Zaten 20 senedir ayni kişi tek adam adı altında yonetiliyor. Birakın biraz yenilik olsun. Eğer bu yeni yönetim iyi gelmez ise tarafımızı baska yere kullanırız. Akp hariç tabii ki. Ayrıca hdp meselesini şöyle konuşalım. Erdoğan mitinglerde bildiğin teröristleri çıkardı. Abdullah öcelan kırmızı bülten ile aranırken TRT'ye çıkarıldı. Bunları unutmamak lazım.

Kitleyi ellerine almak istiyorlar, şahsen almaları gerek diye düşünüyorum.

Belki de adayları önceden açıklamamak için geri plana çektiler. Net bir aday yokken aday hakkında konuşmayın bence.

HDP'ye sundukları teklifi HDP kabul etmedi. Araları açılıyor gibi. CHP HDP'ye sıcak yaklaşıyor çünkü ülkedeki "Kürt Kavgası"nı yatıştırmaya çalışıyorlar. HDP anlaşmayı kabul etmedi ve CHP'nin hitabıyla "Teroristlerle" masaya oturdu. CHP de bunu şiddetle kabul etmedi. CHP HDP'ye istemeden sıcak yaklaşıyor bence.

Eki Görüntüle 1182522

Acaba neden... Ayrıca kimse kimseyi zorlayamaz. İstediğiniz partiye verirsiniz. Sizi kim zorluyor?

Kitleyi ellerine almaya çalışmaları doğru olabilir ancak halkı piyon yerine koyup bize sayı gözüyle bakmalarını da hoş karşılamıyorum.

Net aday yoksa niye Kılıçdaroğlu'nun aday olabilmesi için bu kadar samimi gösterilmeye çalışılıp Mansur ve Ekrem arka plana atılıyor? Başta herkes Mansur Yavaş aday olacak diyordu şimdi herkes Kılıçdaroğlu aday olacak diye konuşuyor. Belki öyle olabilir bilemeyiz tabi.

Tamam da niye Ekrem İmamoğlu gibi CHP içinden güçlü biri HDP genel başkanıyla fidan dikiyor? Bunlar açık açık teröristlere destek veriyor, teröristlerle masaya oturulmaz savaşılır.

Zorlama konusunda ise herkesin bu kafada olduğunu görüyorum. CHP'yi beğenmeyen AKP'ye basabilir falan, bu baskı bana göre.

Evet, şu an Türkiye genelinde özellikle PurpleBixi gibi kanallardan bunu duyup benimseyen yüz binlerce insan var. Yok CHP'ye oy vermezsen AKP'yi destekliyormuşsun falan, siz ne düşünüyorsunuz? Bana göre hem muhalefet hem iktidar kendi koltuğunun peşinde ve ülke ile gram alakaları yok, özellikle Kılıçdaroğlu'nun samimi gözükmeye çalışıp mutfakta video çekmesi falan o kadar samimiyetsiz ki gözümde iyice düştüler. Bence herkesin gözünde düşmeleri lazım. İlk önce Mansur ve Ekrem'i sahneye çıkardılar ve CHP'ye teşvik ettiler insanları, ondan sonra yavaş yavaş Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında ortam ısıtıldı ve halka samimi gösterilmeye çalışıldı, insanlar da hiç sorgulamadan Erdoğan karşısında kim varsa ona oy veririm mantığında. Bu parti HDP ile iş birliği yapan parti değil mi? Bu adam ülkeye yıllarca seçim kaybettirmedi mi? Niye Erdoğan karşısında kim varsa ona oy vermeye zorlanıyoruz? Gidip Erdoğan'a basarım oyu falan demiyorum bu zaten çok saçma ancak düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı da Türkiye siyasetinde çok mantıksız ve cahilce geliyor bana. Koskoca Türk devletinin düştüğü duruma bak, neyse sizin de fikrinizi merak ediyorum.
Evet doğru, CHP'ye oy vermezsen AKP'yi desteklemiş olursun çünkü en yakın rakibi o.

Kitleyi ellerine almaya çalışmaları doğru olabilir ancak halkı piyon yerine koyup bize sayı gözüyle bakmalarını da hoş karşılamıyorum.

Net aday yoksa niye kılıçdaroğlu'nun aday olabilmesi için bu kadar samimi gösterilmeye çalışılıp mansur ve ekrem arka plana atılıyor? Başta herkes Mansur Yavaş aday olacak diyordu şimdi herkes kılıçdaroğlu aday olacak diye konuşuyor. Belki öyle olabilir bilemeyiz tabii.

Tamam da niye ekrem imamoğlu gibi chp içinden güçlü biri hdp genel başkanıyla fidan dikiyor? Bunlar açık açık teröristlere destek veriyor, teröristlerle masaya oturulmaz savaşılır.

Zorlama konusunda ise herkesin bu kafada olduğunu görüyorum. Chp'yi beğenmeyen Akp'ye basabilir falan, bu baskı bana göre.

Bunun sebebi çok basit aslında. İnsanlar bu yönetimden bunaldı. Artık yeni bir hükümet istiyorlar. Bende dahil. Akpnin en büyük rakibi chp olduğu için halk arasında böyle lanse ediliyor bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı