Çözüldü Ekstremi ödememe rağmen borç gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gungor55

Hectopat
Garanti Bankası'na ait kredi kartımın 1590 TL'lik minimum ödeme tutarını 6500 TL olarak ödedim ve bu 6500 TL ile internetten tekrardan alışveriş yaptım. Bahsi geçen 1590 TL'lik tutarın ödenmiş sayılması gerekmiyor mu? 13 Ocak son ödemeli 1358 TL borcum gözüküyor geçmiş dönemlerden borcum bulunmuyor. Aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler.

Çözüm
Minimum ödeme tutarından kalan borç bulunmuyor. Yani bu ay ödemeniz gereken tutarın hepsini ödediniz. Kalan TL borcu ise 6500 TL ödededikten sonra kalan tutardır. Endişe edeceğiniz bir durum bulunmuyor. Gösterilen tutarlar bu ay kesilen ekstre tutarı. Gelecek ay gerçekleştirmiş olduğunuz 6500 TL yansır ve toplam borcunuz yine değişir.
Para yatırdıktan sonra borç ödeme yaptınız mı? Yapılmadıysa limit artışı olmuştur. Alışveriş yapınca da borç gözükür. Hesap kesimi geçtiği için de diğer aya devir olabilir.

Hesap kesim tarihlerinizi, son ödeme tarihlerinizi kontrol ediniz. Hesap kesimi olmadan karta para yatırıp (borç ödeyip) tekrar kartı kullanırsanız aynı dönem içinde borç yazar. Yani 6500 TL harcadıktan sonra hesabınızda 1358 TL kaldıysa bu yine aynı dönem için borç yazılacaktır.
Kendim büyük alışverişlerde hesap kesimini takip ediyorum, hesap kesiminin ertesi günü alışveriş yapıyorum ki beni bir ay daha öteliyor.

Ekran görüntüsü atar mısınız?

Bu şekilde. 6 Ocak tarihinde ödemeyi yaptım. Banka tarafından borç hatırlatması için aranıp bant kayıt dinlettiriliyorum 2 gündür. Kontrol edince bu şekilde oldugunu gördüm.

Hesap kesim tarihlerinizi, son ödeme tarihlerinizi kontrol ediniz. Hesap kesimi olmadan karta para yatırıp (borç ödeyip) tekrar kartı kullanırsanız aynı dönem içinde borç yazar. Yani 6500 TL harcadıktan sonra hesabınızda 1358 TL kaldıysa bu yine aynı dönem için borç yazılacaktır.
Kendim büyük alışverişlerde hesap kesimini takip ediyorum, hesap kesiminin ertesi günü alışveriş yapıyorum ki beni bir ay daha öteliyor.

Hesap kesim tarihinden 3 gün sonra ödemeyi yaptım hala borçlu gözüküyorum.

6500 TL toplam borcunuzdan düşen tutardır. Minimum ödeme alanında sıfır görünüyorsa bir problem yok.
Bu şekilde gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    73,2 KB · Görüntüleme: 145
  • 2.jpg
    2.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 97
  • 2.jpg
    2.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 86
  • 3.jpg
    3.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 80
Benim anladığım borcu olan karta diğer tutar diyerek 6500 TL yatırdınız. Bu toplam borçtan düştü. Toplam borcunuz 6500 TL'den yüksekmiş demektir. Peşinden hemen alışveriş yaptınız, bu da karta borç olarak yansıdı. Mantıken önce min. tutardan düşmesi gerekiyor ama sistem o şekilde işlemiyor demektir.
En net cevap için müşteri danışmanınızı arayınız. Bu size bankada hesap açan kişi olur genelde, dahili numarasını bliyorsanız direkt ulaşırsınız. Olmadı müşteri hizmetlerini arayın, kuruşuna kadar detayını verirler.

Minimum ödeme tutarından kalan borç bulunmuyor. Yani bu ay ödemeniz gereken tutarın hepsini ödediniz. Kalan TL borcu ise 6500 TL ödededikten sonra kalan tutardır. Endişe edeceğiniz bir durum bulunmuyor. Gösterilen tutarlar bu ay kesilen ekstre tutarı. Gelecek ay gerçekleştirmiş olduğunuz 6500 TL yansır ve toplam borcunuz yine değişir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı