El Capitan AMD FirePro W4100 Tanıtma

Cyrus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar dün akşam forumdan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine temiz bir El Capitan kurulumu gerçekleştirdim. Ses ya da internetimde bir problem yok fakat ekran kartı olayını rehberleri incelememe ve eski konulara bakmama rağmen çözemedim.

Ekran kartım: AMD FirePro W4100

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla.

AMD FirePro W4100 kartın R7 250 Cape Verde ile benzer bir mimari kullanıldığı belirtilmekte.

/System/Library/Extensions/AMDRadeonX4000.kext/Contents/Info.plist içindeki IOPCIMatch modelini 0x682C1002 olarak değiştirin.

Kext Cache'ini güncelleyin:

Kod:
sudo kextcache -system-caches

PC'yi yeniden başlatın.

@montezuma

Merhaba dediğiniz gibi o kodu yapıştırdım fakat şuan için tek anlamadığım şey:

Kod:
sudo kextcache -system-caches

Bu kodu nereye gireceğim. Saygılarımla.

IMG_1909.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimde mavi olarak işaretlediğin yer doğru yer. Kod ise Terminal uygulamasını açıp giriyorsun.

Resimde mavi olarak işaretlediğin yer doğru yer. Kod ise Terminal uygulamasını açıp giriyorsun.

Kodu terminale girdim fakat ekran kartım olmadı hala tek sıkıntım bu bunu çözebilirsem çok rahatlayacağım ayrıca team versem bakma şanşınız olmazmı benim için çok önemli lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

Son düzenleme:
AMD FirePro W4100 Device ID ve Vendos ID nedir? Bunları öğren. 0x682C1002 farklı bir şey ise onu kullan.

Eski OS X sürümleri ile denemelisin. Mavericks gibi.. Yada uyumlu bir ekran kartı alacaksın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı