El Capitan Boot Sorunu

Tomasson

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, üst konudan el capitan raw dosyasını indirdim dual boot yapacağım için bir tane diski mac uyumlu şekilde biçimlendirdim ve raw dosyasını usb ye yazdırdım.

Bios tan ayarları yaptım ama toshiba laptop biosunda sata seçeneği olmadığı için ahci yapamadım. Neyse boot ekranına clover a giriyorum ilk seçeneğe girince siyah ekranda kalıyor. Diğer seçeneğe girince gri bir windows ekranı geliyor ve yine birşey olmuyor.

Ek olarak diğer bios ayarlarını yaptım sata dışındaki ni zaten laptopu 2013 yılında aldığım için ahci olması lazım eski olmadığından ide olmaması gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover boot menüsünde boot parametresine cpus=1 ekle ayrıca ekran kartın nedir? Tam özelliklerini yaz laptobunun...

Notebook İşlemci : Intel® Core™ i3-2328M işlemci | Saat hızı : 2.20 GHz | Ön Veri Yolu : 1,333 MHz | 3. seviye önbellek : 3 MB
Notebook İşletim sistemi : Windows® 8 64 bit Single (Türkçe-İngilizce)
Notebook Ekran Kartı : AMD Radeon™ HD 7610M Graphics / Bellek kapasitesi : 1,024 MB ayrılmış VRAM / HyperMemory™ teknolojisi ile sistem belleği kullanılarak video belleği genişletilebilir: Yüklü 4 GB sistem belleği ile en fazla 2,799 MB a, 8 GB sistem belleği ile en fazla 4,847 MB a kadar yükselebilir (önceden yüklenmiş 64 bit işletim sistemiyle birlikte) / Bellek türü : DDR3 Video RAM / Bağlı veri yolu : PCI Express®

Buyrun tüm özellikleri yukarıda. Dediğim gibi rehberde yazılanları aynen uyguladım ama boot'a basınca siyah ekranda kalıyor.

Düzenleme: Komutları sildim önce Apple logosu geldi biraz bekledim sonra bir daire içinde çarpı işaretine benzer bir logo geldi.

O zaman şöyle diyelim yüklemeden sonra -s komutuyla aç...
/sbin/fsck –fy
/sbin/mount –uw /
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphics.kext
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsFB.kext
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGA.plugin
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGLDriver.bundle
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsVADriver.bundle
reboot
bu kextler silindikten sonra açılması lazım... birde boot parametresine Boot: -v cpus=1 PCIRootUID=0 kext-dev-mode=1 rootless=0 yazarak boot deneyin..

O zaman şöyle diyelim yüklemeden sonra -s komutuyla aç...
/sbin/fsck –fy
/sbin/mount –uw /
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphics.kext
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsFB.kext
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGA.plugin
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGLDriver.bundle
rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsVADriver.bundle
reboot
bu kextler silindikten sonra açılması lazım... birde boot parametresine Boot: -v cpus=1 PCIRootUID=0 kext-dev-mode=1 rootless=0 yazarak boot deneyin..
Hocam onları transmac'ten sileceğim değil mi? Pek bir bilgim yok. :D

Transmac'ten de olur...
Hocam o kextlerin hiç biri yoktu, verdiğiniz komutlarıda girdim sonuç aynı. :(

-v komutunu kaldırınca siyah ekran yerine Apple logosu geliyor daha sonra altta ki simge geliyor ve öyle kalıyor.
tumblr_nwfdjx7jk31rcn18co1_1280.jpg

merhaba. el capita yüklerken ben boot kurulumu yaptığımda her zaman bu sorun ile karşılaşıyorum. -v, -x, cpus=1 bu kodları girdim ama sürekli aynı yerde kalıyorum. sony intel i5 3230m işlemci, intel hd400 temel özellikler. sıfır hdd üzerine kurmak istediğimde aynı sorunu alıyorum. 2 kez raw dosyasını indirdim. ve aynı şekilde sorun devam etti.

Sistemi -v komutu ile başlatıığında aldığın hatanın resmini çekip paylaş.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    22 KB · Görüntüleme: 324
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı