EL Capitan Bootloader Sorunu

ugurkn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar,

Dün bilgisayarima Mac OS X El Capitan kurdum yalniz bootloader kisminda sorun cikti. USB'siz boot olmadi islemleri yapmis oldugum halde. Sizden ricam bana tek tek bootloader ayarlarini anlatabilir misiniz USB'siz boot edebilmem icin?
Windows 10 su an kurulu ve yeniden temiz OS X kurulumu gerceklestireceğim.
Ve wifi tanimadi Mac, Intel ac 7265 bunu nasil cözebilirim acaba?

Saygilarimla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mac OS X i kurduktan sonra usb ile boot et. Daha sonra usb içindeki kurulum sonrası araçların içindeki multibeast ile Quick Start menüsünden uefi yi seç (tabi kurulum için biostan uefi yi seçtiysen) ondan sonra build kısmından seçilenleri yükle. Kext wizard ile rebuild Cache yap. Usb yi bilgisayardan sök. Bilgisayarı yeniden başlat. Gelecek menüde kurduğun diski seç. Ve bilgisayarın artık usb siz boot edecek.

Mac OS X i kurduktan sonra usb ile boot et. Daha sonra usb içindeki kurulum sonrası araçların içindeki multibeast ile Quick Start menüsünden uefi yi seç (tabi kurulum için biostan uefi yi seçtiysen) ondan sonra build kısmından seçilenleri yükle. Kext wizard ile rebuild Cache yap. Usb yi bilgisayardan sök. Bilgisayarı yeniden başlat. Gelecek menüde kurduğun diski seç. Ve bilgisayarın artık usb siz boot edecek.
Bu şekilde yaptım. Yanlız direkt olarak Windows 10 açıldı.
Bende mount edip Clover dosyalarını kopyaladım. Sonra "add to boot" yapıp bunu bu şekilde çözdüm.
Böyle bir sakıncası olur mu acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı