El Capitan Kurulu Diski Görmüyor

tortorella

Hectopat
Yer
Antalya
Başlıkta belirttiğim gibi, USB ile kurulumu tamamlıyorum, kurulum sonrası restart geliyor, sonra tekrar usb ile boot ediyorum (bu sefer diskten boot etmek için) fakat ssd disk görünmüyor seçeneklerde. Ne yapmalıyım?

Kurulumda yada kurulum sonrası EL Capitan Kurulu HDD Clover Boot Menüde Görünmüyor
  • Yükleyici ile tekrar boot edin. Zira çoğu zaman ilk kurulum esnasında sistem tam kurulmamış olabilir. Kurulumdan sonra tekrar kontrol edin.
  • Eğer BIOS sadece Legacy ise bunu UEFI & Legacy olarak ayarlayın. Kurulumdan sonra bunu sadece UEFI olarak ayarlayabilirsiniz.
  • Anakart üzerinde farklı SATA kontrolü varsa ( Intel & Marvell) farklı SATA portları ile deneyin.

Merhaba. Ne yaptımsa olmadı hocam. Zaten anakartımın UEFI desteği yok daha önce de belirttiğim gibi. Farklı sata portlarını denersem AHCI olarak kullanma şansım yok. Sadece 2 port AHCI destekliyor birbirleri arasında değiştirdim olmadı... Yosemite'den olduk durduk yere:))

Ama ilk seçenekte yazdığınızı tekrar düşündüm de nasıl tam olarak kurulmamış olabilir onu anlamadım. Bunun kontrolünü nasıl yapacağım? USB ile boot edip clover ekranında görünmeyen diskime kurulmuş mu kurulmamış mı nasıl anlayacağım görmeden?

Tekrar boot Installer seçeceksin. Eğer eksik kurulum olmuşsa direk olarak kurulum devam eder.

Şunu dene bir. Clover Boot menü içinde iki tane Boot Options seçeneği var mı? Varsa bunlardan SATA olanını bul ve add Clover... gibi bir seçenek varsa işaretleyip dene.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı