OpenCore T6570 El Capitan kurulumda HDD'yi görmüyor

e.n.e.s

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
İnternetten onca şeye baktım ama çözüm bulamadım. Sadece USB'yi görüyor nasıl çözebilirim bunu?

Sistem özellikleri:
  • Intel Core 2 Duo T6570 2.1 GHz
  • Intel GMA 965/X3100 Ekran Kartı
  • 1,5 GB DDR2 RAM
  • Hitachi Z5K320 250GB HDD
  • Atheros AR5007EG Wi-Fi

IMG20211106231248.jpg

@453482 @ritminkolesi @Lodge

Kurulum ekranında Terminal'i açıp diskutil list komutuyla kontrol ettiniz mi?
Disk İzlencesi görmüyor ancak Terminal'de disk görünüyorsa diski yine Terminal disk silme komutuyla formatlarsanız görünecektir.

Kurulum ekranında Terminal'i açıp diskutil list komutuyla kontrol ettiniz mi?
Disk İzlencesi görmüyor ancak Terminal'de disk görünüyorsa diski yine Terminal disk silme komutuyla formatlarsanız görünecektir.
Hocam çok zaman geçti, terminalden de bakmıştım diye hatırlıyorum gözükmemişti. GParted ile HFS biçimlendirip denemiştim yine olmamıştı.

Hocam işlemciniz normal de High Sierra ( 10.13.6 ) destekliyor en fazla, ama GMA X3100 32-Bit Lion destekliyor. Ekran kartınızı isterseniz 9600GT ile değiştirip High Sierra kurabilirsiniz. HDMI gereklidir. Bu arada konu eskiymiş ama cevabımın gerekli olduğunu düşündüm.

Değiştiremem çünkü dizüstü bilgisayar, onun dışında X3100 için High Sierra kextleri bulmuştum o yüzden High Sierra denedim. El Capitan, Sierra ve High Sierra denemesi yaptım yine de HDD'yi görmedi. USB to SATA ile deneyeyim dedim o şekilde bile görmedi. Zaten eski bilgisayar, pek de uğraşasım yok.

Hocam işlemciniz normal de High Sierra ( 10.13.6 ) destekliyor en fazla, ama GMA X3100 32-Bit Lion destekliyor. Ekran kartınızı isterseniz 9600GT ile değiştirip High Sierra kurabilirsiniz. HDMI gereklidir. Bu arada konu eskiymiş ama cevabımın gerekli olduğunu düşündüm.
Bu arada düzelteyim, 32-Bit Lion diye bir şey yok çünkü Snow Leopard son 32-Bit OS X'di. Yanlış bilgi vermeyeyim. Ama Lion destekliyor dediğim doğrudur hocam. Konuyu hortlattık ama olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı