El Capitan - Kurulum Sonrası Görüntü Problemi

Ahmet Kula

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Sitedeki rehbere göre OS X El Capitan RAW 10.11.6 Güncel Kurulum İmajı kurulumu tamamladım.

OS açıldıktan sonra ekran kartındaki uyumsuzluktan dolayı enlemesine çizgiler çıkıyor. HD3000 ekran kartını kullanıyorum. Problemi nasıl çözebilirim.

Forumlarda araştırma yaptım, hackintosh'u hiç bilmediğim için daha önceden paylaşılmış bir çözüm varsa da anlayamadım kusuruma bakmayın.

Giriş seviyesindeki biri için anlayabileceğim basitlikte :) yardımcı olabilir misiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_2393.JPG
    IMG_2393.JPG
    98,7 KB · Görüntüleme: 112
Bazı kurulumlarda Boot esnasında Ekranın bozuk olduğu ( titreyeren görüntü vs) ile ilgili bazen konular geliyor. Bunun çözümü için Config.plist dosyasına aşağıdaki yamayı girmeniz sorunu çözecektir.

Config.plist dosyasını Clover Confgirator ile açın.
Kernel And Kext Patches seçeneğinde "kext to patch" yazan yerde (+) yazan yere tıklayın ve kodları girin.

Kod:
Comment: Boot graphics glitch, 10.10.x/10.11.x (credit lisai9093, cecekpawon)
Name: IOGraphicsFamily
Find: <01000075 17>
Replace: <010000eb 17>
Şöyle görünecek:
Eki Görüntüle 121768

Diğerr yöntem olarak Config dosyanızı text edit programı ile açıp kext to patch satırının altına aşağıdaki kodu yapıştırın:

Kod:
<key>KextsToPatch</key>
<array>
<dict>

<key>Comment</key>
    <string>Boot graphics glitch, (lisai9093, cecekpawon)</string>
    <key>Find</key>
    <data>AQAAdRc=</data>
    <key>Name</key>
    <string>IOGraphicsFamily</string>
    <key>Replace</key>
    <data>AQAA6xc=</data>
    </dict>
<dict>
</array>

Ayrıca Config GUI seçeneklerinde monitor ekran çözünürlüğünü tam olarak girmek ve BIOS' ta
CSM ve Legacy Boot (UEFI etkin) aktif etmekte bu hatayı çözmede yardımcı olabilir.

Clover configurator e nasıl erişebilirim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı