El Capitan Kurulumunda Reboot Sorunu

ultrasalgeria

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar.

Samsung NP300E5A dizüstü bilgisayara forum üzerindeki rehber ve orada bulunan laptop imaj dosyasıyla El Capitan olarak Hackintosh kurmaya çalışıyorum. USB üzerinden boot edip kurulumu başlattım. Tam 1 gece sürdü ilginç bir şekilde.
Bu sabah yüklemenin sonuna yetiştim. Bilgisayar otomatik olarak yeniden başladı ama adeta bir döngüye girdi. Siyah ekran vardı sadece ve bu siyah ekran gidip geliyordu. F2 ile BIOS menüsüne ulaştım boot sırasını güncellemek için. Mac OS X adlı bir girdi boot sırasında en tepedeydi, ben USB'leri üste aldım.
Kurulumun başında çıkan Boot ekranı yine geldi. Clover boot ekranı deniyor sanırım buna. Orada HDD üzerindeki Mac OS X, Recovery Mode, Ayrı bir Mac OS X boot'u daha ve Boot Clover seçenekleri vardı. Ama hangi seçeneğe tıklarsam tıklayayım dün geceki kuruluma gidiyor. Yani bir terminal gibi siyah bir ekran geliyor. Orada sürekli akan yazılar, en sonunda ise Mac Os X kurulum ekranı, yani dil seçme menüsü geliyor.

Ben rehberlere de bolca göz gezdirdim ama bir türlü bu döngüden kurtulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak HDD'de sorun olabilir. Bu kadar uzun sürmemesi gerekiyor.
Bunu kurup healt kısmından bir resim paylaşın.
http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe
Ayrıca HFS bölümünü biçimlendirip en baştan kurulum yapmayı deneyin.
USB içerisindeki HD3000 için olan config dosyasını kullanın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı