El Capitan Sandbox CalMCService(209) Takılma

Oranjule

Hectopat
Daha fazla  
image.jpeg
Merhaba sitedeki El Capitan son sürümü indirip kurulumu tamamladım. Daha sonra başlatmak istediğimde ilk olarak "considerRebuildOfPrelinkedKernelrebuild has expired" bu hatayı aldım ve aşağıdaki komutları yazarak tekrar denediğimde resimdeki hatayı aldım. Grafik ayarlarındaki inject intelle diğer kutucuğu işaretlesemde kaldırsamda sonuç aynı.
Bu komutlarla "-f -v -x dart=0 PCIRootUID=1 pci=0x2000".​
Yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Sistem özelliklerim
  • Intel(R) Core i3-2365M CPU 1.40GHz (4CPUs)
  • Bellek: 4096
  • Intel HD Graphics 3000
3 adet farklı raw dmg el capitanları denedim hepsinde aynı hatayı aldım"consider ..." Hatasını onun çözümünü bulursanız tamamen açılır sistemim teşekkür ederim şimdiden

Son düzenleme:
USB ile kurulum ekranına gel. Burada disk izlenceleri uygulaması ile OS X kurulu HDD'nin ismini not et. Yada Terminal uygulamasında diskutil list komutu ile de öürenebilirsin. Kurulu HDD'yi öğrendikten sonra Terminal içinde aşağıdaki kodları sıra ile gir (Her koddan sonra <enter> bas.
Kod:
sudo -s
rm -f /Volumes/HDD_Diskin/System/Library/PrelinkedKernels/prelinkedkernel
touch /Volumes/HDD_Diskin/System/Library/Extensions
kextcache -u /Volumes/HDD_Diskin
exit

Son düzenleme:
USB ile kurulum ekranına gel. Burada disk izlenceleri uygulaması ile OS X kurulu HDD'nin ismini not et. Yada Terminal uygulamasında diskutil list komutu ile de öürenebilirsin. Kurulu HDD'yi öğrendikten sonra Terminal içinde aşağıdaki kodları sıra ile gir (Her koddan sonra <enter> bas.
Kod:
sudo -s
rm -f /Volumes/HDD_Diskin/System/Library/PrelinkedKernels/prelinkedkernel
touch /Volumes/HDD_Diskin/System/Library/Extensions
kextcache -u /Volumes/HDD_Diskin
exit
Kodu yazdım fakat bi yerde bi yanlışlık var gibi.

Dosya Ekleri

• image.jpeg
    image.jpeg
    30,9 KB · Görüntüleme: 176
Son düzenleyen: Moderatör:
Kodu yanlış girmişsin. Ayrıca kurulum yaptığın diskin ismini bence değiştirerek dene. Tek bir kelime olsun.

Bu arada kodu girdiğinde yine hata alırsan, sistemi single user mode İle başlatıp şu komutları girip dene;
Kod:
sudo kextcache -system-prelinked-kernel
sudo kextcache -system-caches

Not: single user mod girmek için;
Clover boot menüde kurulu olan HDD seçili iken klavyede space tuşuna basıp açılan seçeneklerden boot singler user mod seç. Yada Clover options / boot args içine -s komutunu ekle.

Bu arada kodu girdiğinde yine hata alırsan, sistemi single user mode İle başlatıp şu komutları girip dene;
Kod:
sudo kextcache -system-prelinked-kernel
sudo kextcache -system-caches

Not: single user mod girmek için;
Clover boot menüde kurulu olan HDD seçili iken klavyede space tuşuna basıp açılan seçeneklerden boot singler user mod seç. Yada Clover options / boot args içine -s komutunu ekle.

El capitanı tekrar yükleyerek siizn söylediğiniz gibi hdd ismini tek kelime yaptım daha sonra kodları tekrar girdim bu sefer sudo komutu haric hata vermedi oldu daha sonra tekrardan başlattım daha rebuild hatası yerine şimdide bu hatayı verdi yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdi en son kodlar hata verirse demiştiniz onu deniyorum fakat aynıvericek gibi şimdiden yardımınız için teşekkür ederim
image.jpeg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı