El yapımı sıvı soğutma projeleri

samsunlu

Kilopat
Yer
BİLECİK/MERKEZ
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
Arkadaşlar @er36po abi kendi sıvı soğutma sistemini gösterdikten sonra bu işe merak saldım. Sağdan soldan bilgi topluyordum. İlerde kendime bir sistem toplayacağım ve er ya da geç kesinlikle sıvı soğutma yaparım o sıcaklık değerlerini gördükten sonra. Şimdi internette bir çok proje var mesala benim beğendiklerim: CORSAİR 900 D SIVI SOĞUTMA MACERASI...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu ikisi. Araştırmalarıma göre neredeyse aynı fiyata olan Obsidian 900D ile Caselabs STH10 modeli kasalardan STH10 çok daha geniş alan sunuyor. Zaten ilk verdiğim linkte 900D de çekilen sıkıntılara fazlasıyla yer verilmiş.

Peki ya sizin beğendiğiniz projeler neler :)?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu adam çok severek takip ettiğim birisi. Yeni bir seri çekiyor ve bu seride daha gelişmiş versiyonunu yapacak. Bu biraz ilginç bir video. İzlemeni tavsiye ederim.

Ayrıca JayzTwoCents kanalındaki adam da sıvı soğutmaya çok önem veriyor.

JayzTwoCents videolarından bugün bir videosunu izlemiştim de tam hatırlayamadım. Sanırım STH10 veya CM Stacker 935 incelemesi olabilir bugün bu iki kasayı araştırıyordum :).

Son düzenleyen: Moderatör:
"900 D'den pek bir farkı olmasa da oldukça güzel bir kasa. Ama bu ve benzeri kasaların içini doldurmak da hayli güç...

Durumu biraz toparlayıp böyle bir kasa almayı düşünüyorum. Bendeki kasa da büyük ancak içi kısmı aldığım ürünlere hayli dar geliyor.

Benim gördüğüm kadarıyla 900D'den rahat internette de aradım ama bulamadım acaba bu kasanın üst veya alt bölümünün yanlarına çift radyatör taksak sıkıntı olur mu?

Varsa bildiğin bir video paylaşırsan sevinirim :). Arg-ist'de STH10 almak istiyorum yazmıştı bir konusunda ama 900D almış :).

Bence ''Corsair 900D'' STH10'dan daha güzel görüntüye sahip. Ayrıca kullanım alanları da (Özellikle kablo geçiş yerleri) daha iyi.

900D'de olduğu gibi STH10'un da üst ve alt bölümleri tek veya çift radyatörler için kullanılabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı