El yayı hakkında

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
2 çift el yayı aldım. Bunlar ne işe yarar? Benim amacım bilek kalınlaştırmak ve bilek kası yapmak. Kimi bilgiye göre de iyice bilek inceltiyor diye bir şeyler duydum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok inceltme falan olmaz. İncelirse de gücünden kaybetmez zaten gelişen bir şeyin gücü neden azalsın ki?

El yaylarını sevmiyorum egzersiz lastikleri vs bende daha çok işe yarıyor. El yayları bilek ağrısı yapıyor bende zaten.
Sapan aldım 20 libre onunla evde şişe vuruyorum daha iyi. Okçuluk amaçlı yay da almayı düşünüyorum. Evde her türlü ağırlık var gına geldi 4 ay didinip 4 cm kas yapmak hiç hoşuma gitmiyor.

El yayı ile olacak iş değil bu, ha olur ama az olur. Ağırlık lazım, kendine uygun bir ağırlık bularak bilek ve biceps (bizim dilimizde pazu) kaslarını geliştirmek için için hammer curl, dumbell curl gibi hareketleri 4x12-15 Şeklinde uygulayabilirsin. Hazır dumbell almışken istersen 1 Çift dumbell ile tüm vücutta çalışabilirsin ama senin istediğin bilek olduğu için hammer curl ve dumbell curl yeterlidir. :)

Hocam el yayını baya bir kullandım bir süre sonra 50-80'a kadar çıkıyorsunuz ve bir şey anlamıyorsunuz kol bilek ortasında hafif şişme oluyor bilek güreşi için faydası var mı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı