ElCapitan 10.11.2 Touchpad ve Klavye sorunu

ron1kz

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Merhabalar,

Monster Abra A7 5.2 Cihaza sahibim cihazda bütün kurulumları tamamladım. Touchpad (Trackpad) ayarları orjinal Macbook'lardaki gibi değil. Sağa ve sola kaydırma işlemleri başarılı. Asıl sorunun başladığı yer sayfalar arası "ileri" ve "geri" gidişler. 2 Parmak ile bildirim paneli açma ve diğer özellikler çalışmıyor.
Çalışanlar (Çift tıklama, sağa ve sola kaydırma işlemleri, aşarı ve yukarı kaydırma işlemleri)

Diğer bir sorunum ise klavye. Klavye tuşlarından bazılarını düzenleme istiyorum bu mümkünmüdür ?

Hangi eklentileri kurdun? Sürücülerin olduğu linkte 3 farklı Touchpad sürücüsü var. Elan, Focaltech, ve Synaptic. Seninki hangisini destekliyorsa onu kuracaksın.

Elan, ve
SmartTouchPad_v4.5_Final_64bit kurdum ikiside çalışmadı diğerini bulamadım. (Kurduktan sonra bunların bir kontrol paneli varmı ? Varsa nerede olduğunu söyleyebilirmisiniz lütfen ?)

Sen herşeyi kurarsan sistemi iyicene çorba edersin. Zira farkı farklı sürücüler kuruyorsun. Sürücü çalışacağı varsada çalışmaz. İlk olarak cihazın sitesinden yada AIDA64 ile tam olarak sürücü modelin öğren. Ondan sonra kurulumu yap. Yanlış, yada çalışmayan kext kuruduğunda bunu silmeyi unutma (System/ Library/ Extensions içinden) Kext kurduktan sonra Kext Wizard programı ile önbellek tekrar yapılandır (Rebuild Cache). Bunu yaptıktan sistemi yeniden başlat. Kolay gelsin.

Sen herşeyi kurarsan sistemi iyicene çorba edersin. Zira farkı farklı sürücüler kuruyorsun. Sürücü çalışacağı varsada çalışmaz. İlk olarak cihazın sitesinden yada AIDA64 ile tam olarak sürücü modelin öğren. Ondan sonra kurulumu yap. Yanlış, yada çalışmayan kext kuruduğunda bunu silmeyi unutma (System/ Library/ Extensions içinden) Kext kurduktan sonra Kext Wizard programı ile önbellek tekrar yapılandır (Rebuild Cache). Bunu yaptıktan sistemi yeniden başlat. Kolay gelsin.

Sitede Touchpad'in sürücü modelini bulamadım. Mac kurulu olduğu için Aida64 raporuda alamıyorum ne yapabilirim acaba ? (Ama windows'da Synaptic programı yardımıyla kullanıyordum touchpad'imi)

O zaman Synaptic kuracaksın. Ancak linkteki kurulum talimatlarını ve benim yazdığım tavsiyeleri gözününde bulundur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı