Elçilikte çalışmak için ne yapılmalı?

Baris Bcl

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Mütercim tercümanlık öğrencisiyim. Elçiliklerde çalışmak istiyorum ve gerçekten bu yolda çekeceğim zahmeti benimsiyorum ve sorun etmiyorum dil öğrenmek vs. Temelde soru işaretlerim bu kısımda öncelikle ben elçilik sınavları nedir, kazanırsam ne olarak gireceğim (maiyet memuru tarzı bir şey duymuştum), işim ne olacak, maaşı ne kadar olacak? Tecrübesi olan ya da bu konuda bilgisi olan aydınlatırsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tecrübem yok ama şu anki durumda bir dayın, enişten filan yoksa zor işler bunlar. Kapıdaki köpeğin bile bir forsu var artık. Onu bile tanımıyorsan çok şanslı olman lazım ki istediğini yapabilesin :)

Tecrübem yok ama şu anki durumda bir dayın, enişten filan yoksa zor işler bunlar. Kapıdaki köpeğin bile bir forsu var artık. Onu bile tanımıyorsan çok şanslı olman lazım ki istediğini yapabilesin :)
Dediğinde haklısın ne yazık ki , ama sanırsam bu konuda yardımcı olabilecek tanıdıklar var.Günümüz Türkiye'sinde liyakat yok maalesef ama gerektiği yerde torpil kullanılabilir kanımca (Turkiye için özellikle).

Yeni konular

Geri
Yukarı