Kahvede çalışmak için ne yapılmalı?

lsvnzss

Picopat
Yer
türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 2120 4 çekirdek 3.30 gzh 16gb ram 8x2 1600mhz esonic h61 ddr3 anakart radeon r7 240 4gb 780 mhz dx 11 ekran kartı everest astral mini atx kasa
Meslek
öğrenci
Merhaba, arkadaşlar işim kahve. Henuz 14 yasindayim. Aileme yuk olmamak icin çalışacağım. Orada ne yapmam gerek? Bir şeyler yazin.

Kavhe boyle insanlarin cay ictikleri yer yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 14-15 yaşlarında 2 sene yazları köyde kahvede çalıştım. Bir şey yok pek. Garsonluk ile başladım sonra kahve yapmayı gösterdiler arada kahve falan da yaptım. Zaten yaşlılar geliyordu çay kahve gazoz. Başka da bir şey yok. Akşamları da bulaşık. 2 türlü tepsi var. Birini yukarıdan tutma yerinden tutuyorsun adını unuttum. Onu taşıması kolay ama düz tepsiyi tutma şekli var. Parmaklarını altına ona göre koyuyorsun. Netten bak vardır mutlaka gösteren.

Ben 14-15 yaşlarında 2 sene yazları köyde kahvede çalıştım. Bir şey yok pek. Garsonluk ile başladım sonra kahve yapmayı gösterdiler arada kahve falan da yaptım. Zaten yaşlılar geliyordu çay kahve gazoz. Başka da bir şey yok. Akşamları da bulaşık. 2 türlü tepsi var. Birini yukarıdan tutma yerinden tutuyorsun adını unuttum. Onu taşıması kolay ama düz tepsiyi tutma şekli var. Parmaklarını altına ona göre koyuyorsun. Netten bak vardır mutlaka gösteren.

Yani kanka 17.00 da herkes evine gidecek dedi adam 8.00 da basliyor 17.00 da bitiyor bulasik yikar miyim ben yani.

CV'ni bırak geri dönüş sağlarlar.

Kapıdan girip konuşacaksın bu kadar basit.

Anlaştik yarin basliyorumda yani neler yapayim simdiden öğreneyim.

Onu çalışacağın yerin temposuna göre kendin öğrenirsin ya da sana söylerler. Her mekanın çalışma stili farklıdır.

Yani gunluk 50 TL vercekmis. Buladikda yikatmazlar yani.

Yani kanka 17.00 da herkes evine gidecek dedi adam 8.00 da basliyor 17.00 da bitiyor bulasik yikar miyim ben yani.

Anlaştik yarin basliyorumda yani neler yapayim simdiden öğreneyim.

Kaç kişi çalışacağınıza bağlı. 2 kişi çalışacaksanız genelde en çaylak kişiye her işi yaptırıyorlar. Kahveyi süpürürsün. Hafta 1 gün yıkanır. Bulaşıkları sana kitlerler muhtemelen. Çalıştığın yere bağlı biraz. Benim mesai sabah 10 akşam 10 gibiydi.

Yani gunluk 50 TL vercekmis. Buladikda yikatmazlar yani.

50TL çok az. Ben o zaman haftalık 450 TL alıyordum. Asgari ücret gibi aylık alıyordum yani. Bu dediğim 10 senelik olay.

Geri
Yukarı