Eldeki SATA SSD ne yapılır?

Sürücüler kaldırılır.
DDU kullansan bile sürücü kalıntıları kalabiliyor. Ayrıca temiz Windows kurmak zor bir şey değil.
Yeni Windows sisteme göre optimize oluyor sistem değişildiğinde geçici olarak kullanmak mantıklı ama en yakın zamanda temiz kurulum şart.

Ayrıca 2. SSD olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Windows'u M2 SSD'ye kurun gerçekten çok fark oluyor.

Stabil kullanılamamasının sebebi nedir? Gerçekten böyle bir şey var mı? İlk defa duyuyorum.
Driver uyumsuzluğu olabilir. Farkli bir kasadan söküldüyse mesela farkli bir çipset driver'ı ile çalışır sistem ve sorunlar olabilir. Ben her zaman temiz kurulum taraftarıyım. Hatta NVIDIA'dan AMD'ye geçerken bile DDU yerine temiz kurulum yapiyorum. Artik 10 dakika sürüyor zaten bu işler.

Driver uyumsuzluğu olabilir. Farkli bir kasadan söküldüyse mesela farkli bir çipset driver'ı ile çalışır sistem ve sorunlar olabilir. Ben her zaman temiz kurulum taraftarıyım. Hatta NVIDIA'dan AMD'ye geçerken bile DDU yerine temiz kurulum yapiyorum. Artik 10 dakika sürüyor zaten bu işler.
Haklısın, zaten en doğrusu temiz kurulumdur ancak sistemi kurmak değil diğer uygulamaları sıfırdan yüklemek üşendirici olduğu için genelde tercih etmiyorum donanım değiştirince ve pek de bir sıkıntı yaşamadım. Ancak bu arkadaşın durumunda tüm sistem değişeceği için ben de temiz kurulum yapılmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Yine de direkt kullansa da muhtemelen pek bir sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:
Çalışır ama önermem eski sistemindeki sürücülerde gelir ve uyumsuzluk olur bence yedek alıp temiz kurulum yap.

En mantıklısı yeni PC'de M2 SSD'ye Windows'u kurup bunu da ek depolama olarak kullan.
Arkadaşların da dediği gibi başta bir sıkıntı olmasa bile daha sonrasında sürücü sıkıntıları, mavi ekran vb. sorunlar yaşama ihtimalin var.

En mantıklısı yeni PC'de M.2 SSD'ye Windows'u kurup bunu da ek depolama olarak kullan.
Arkadaşların da dediği gibi başta bir sıkıntı olmasa bile daha sonrasında sürücü sıkıntıları, mavi ekran vb. sorunlar yaşama ihtimalin var.

Öyle yapacağım. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı