Elden Ring level atlama kolay mı?

volkankelebek

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Elden Ring level atlama kolay mı çoktandır almıştım kütüphanemde duruyor artık başlayayım diye düşünüyorum,

Bir de kaç level sonra bossları bir veya 2 vuruşta kesebiliyoruz muyuz?

Souls like oyunlarına çok yabancıyım.

Son düzenleme:
Elden Ring level atlama kolay mı çoktandır almıştım kütüphanemde duruyor artık başlayayım diye düşünüyorum,

Bir de kaç level sonra bossları bir veya 2 vuruşta kesebiliyoruz muyuz?

Souls like oyunlarına çok yabancıyım.
Çok üst düzey gelişip oyunun içine gitmediğiniz sürece bosslari 1-2 vuruşta kesmek diye bir durum söz konusu değil. Elden Ring'i 20 saat kadar oynadım ve geçici olarak bıraktım. Ama Souls oyunlarına yabancı olduğunuz için ve diğer Souls oyunlarını oynadığım için ona göre tavsiye vereceğim:
1- Level atlamadan çok karakterinizi hangi yönde geliştirdiğiniz önemli. Oyunda belli istatistikler var. (can, çeviklik, inanç, büyü vb.) Bunları kendi oynayışınıza göre geliştirmeniz gerekiyor.
2- Souls like oyunlar, oyuncuyu oyunun barındırdığı oynanışa hakim olmasını isteyen bir oyun. Oyunda ne kadar iyi zırh veya kılıcınızın olduğundan çok oynayışınız etkili oluyor. Zırhlar, aksesuarlar ve diğer ekipmanlar çeşitli avantajlar versede iş sizin oynayışınızda bitiyor. Dark Souls 3 ve Elden Ring oynanış olarak diğer souls like oyunlara göre daha kolay olduğundan çokta zorlamayacağınızı düşünüyorum.

Çok üst düzey gelişip oyunun içine gitmediğiniz sürece bosslari 1-2 vuruşta kesmek diye bir durum söz konusu değil. Elden Ring'i 20 saat kadar oynadım ve geçici olarak bıraktım. Ama souls oyunlarına yabancı olduğunuz için ve diğer souls oyunlarını oynadığım için ona göre tavsiye vereceğim:
1- level atlamadan çok karakterinizi hangi yönde geliştirdiğiniz önemli. Oyunda belli istatistikler var. (can, çeviklik, inanç, büyü vb.) Bunları kendi oynayışınıza göre geliştirmeniz gerekiyor.
2- souls like oyunlar, oyuncuyu oyunun barındırdığı oynanışa hakim olmasını isteyen bir oyun. Oyunda ne kadar iyi zırh veya kılıcınızın olduğundan çok oynayışınız etkili oluyor. Zırhlar, aksesuarlar ve diğer ekipmanlar çeşitli avantajlar versede iş sizin oynayışınızda bitiyor. Dark Souls 3 ve Elden Ring oynanış olarak diğer souls like oyunlara göre daha kolay olduğundan çok da zorlamayacağınızı düşünüyorum.

Peki ya çok üst düzey gelişmeyi büyük bossları kesmeden de yapmak mümkün mu oyunda.

Peki ya çok üst düzey gelişmeyi büyük bossları kesmeden de yapmak mümkün mu oyunda.
Üst düzey gelişme için onlarca ve belkide yüzlerce saat gerekebilir. Elden Ring'te bosslar ikiye ayrıldığından (Ana hikaye bossları ve açık dünyadaki bosslar) ana hikayeden gitmeyip bir süre açık dünyadaki bossları veya diğer düşmanları kesebilirsiniz. Bu size gerekli ruh birimlerini (karakter geliştirmek için veya bir şeyler satın almak için kullanılan para birimi gibi düşünün.) kazanmanızı sağlar. Tavsiyem oyunun başlarında biraz açık dünyada dolanıp biraz kasılmak ve ardından hikayede yavaş yavaş ilerlemektir.

DS-1 ve DS-3 oynamış biri olarak 4-5 saat boyunca 2-3 lwl zor kastım. (golden rün'leri kullanmadan). Baktım olacak iş değil. aşağıdaki videodaki ejderhayı keserek 95.000 soul/rün aldım...
Diğer souls oyunlarına göre (ne yapacağımızı bilmediğimizden) lwl almak çok zor geldi.

Tabii bunu bile yapabilmek için 3-4 saat harcadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Keşfederek oynarsan level atlamak kolay ve oyun sonuna doğru 150 level civarı oluyorsun ama bu önüne gelen bossları iki vuruşta dayak manyağı yapabileceğin anlamına gelmiyor tabii. O dediğin 2 vuruş fantezisi anca oyunu bitirdikten sonra New Game Plus'ta yaparsın ben mesela dün bitirdim oyunu sonra gittim New Game Plus'ta Margit'i iki vuruşta indirdim :D çok zevkliydi vallahi yalan yok. İlk oynayışında büyücü falan da önermem bu arada direkt kılıçla girişirsen daha çok zevk alırsın çünkü büyücüyle oynarken hep zaten arkadan arkadan vuruyorsun Boss'un saldırılarını öğrenmene gerek kalmıyor direkt öldürüp geçiyorsun yani sıkıcı oluyor ama kılıçlayken bossun her saldırısını ezberleyip ona göre oynaman gerekiyor ve öldürünce de daha çok zevk alıyorsun.

DS-1 ve DS-3 oynamış biri olarak 4-5 saat boyunca 2-3 lwl zor kastım. (golden rün'leri kullanmadan). Baktım olacak iş değil. Aşağıdaki videodaki ejderhayı keserek 95.000 soul/rün aldım...
Diğer souls oyunlarına göre (ne yapacağımızı bilmediğimizden) lwl almak çok zor geldi.

Tabii bunu bile yapabilmek için 3-4 saat harcadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam aslında tam tersi Elden Ring'de level atlaman kolay olmalıydı hayret çünkü 4-5 tane dungeon girsen bile 10 level kasarsın rahat.

Keşfederek oynarsan level atlamak kolay ve oyun sonuna doğru 150 level civarı oluyorsun ama bu önüne gelen bossları iki vuruşta dayak manyağı yapabileceğin anlamına gelmiyor tabii. O dediğin 2 vuruş fantezisi anca oyunu bitirdikten sonra New Game Plus'ta yaparsın ben mesela dün bitirdim oyunu sonra gittim New Game Plus'ta Margit'i iki vuruşta indirdim :D çok zevkliydi vallahi yalan yok. İlk oynayışında büyücü falan da önermem bu arada direkt kılıçla girişirsen daha çok zevk alırsın çünkü büyücüyle oynarken hep zaten arkadan arkadan vuruyorsun Boss'un saldırılarını öğrenmene gerek kalmıyor direkt öldürüp geçiyorsun yani sıkıcı oluyor ama kılıçlayken bossun her saldırısını ezberleyip ona göre oynaman gerekiyor ve öldürünce de daha çok zevk alıyorsun.

Hocam aslında tam tersi Elden Ring'de level atlaman kolay olmalıydı hayret çünkü 4-5 tane dungeon girsen bile 10 level kasarsın rahat.
Bende mi sorun var ? dün ilk haritanın tüm dungeon'larını küçük bosları temizledim yine de 1-2 lwl zor alabildim.. lwl'imi hatırlamıyorum ama 10k istiyor yeni lewel için. hatta biraz ilerdim şu arkadaş ile kapıştım "Leonine Misbegotten" ağzımın payını alıp 3500 rün hediye ettim.

silah sanatı ile hiç uğraşmadım.. 14-15 tane demirci taşı olduğundan şimdilik silahlara + basmadım.. bosslara hasarım neredeyse yok. 65-80 damage .. mecbur morningstar gibi kanama hasarı olan silahla giriyorum bosslara.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı