Elden Ring neden abartılmış bir oyundur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok kaliteli bir hikayesi yok ancak yine de güzel oyun (Bitirmedim o yüzdenşu anlık tarafsızım)
Var sadece çözmeniz gerek. Oyunun hikayesini çözmek yada araştırmanız gerek.

Bu oyunun hikayesini Game of Thrones'i yazan adam yazdı.

Arkadaşlar oyundaki yan karakterlere 2-3 diyalog koymak veya 3-5 satır not yazmak hikâye anlatmak değildir. Sağda solda bulduğum notlardan hikâye öğrenmek istesem gider roman okurum niye Elden Ring oynayayım? Çevresel hikâye anlatımını genelde hikâye anlatımını beceremeyen veya ana odağı hikâye olmayan oyunlar kullanır. İlk Half-Life oyunu da çevresel hikâye anlatımını kullanır ve o da hikâye konusunda başarısız bir oyundur ancak Half-Life olsun Elden Ring olsun bu oyunlar başka yönleriyle başarılı zaten, "yok yok hikâye de çok güzel çevredeki notlarda yazıyor." deyip savunmanıza gerek yok her oyunun odağı farklıdır.

Hikaye güzel demedim yalnızca hikaye yalnızca yan unsur diyoruz. Var ama çok çok iyi değil bahsettiğimiz o. Konu sahibi ise yok diyor direkt.

Haterın önde gidenisiniz.
Hani saçma bir şey yapıp ona sanat diyorlar ya. Bir keresinde duvara muz bantlamışlardı falan hatta. Millet de gidip ona sanat vaaay diye bakıyordu falan. Sen de onlardansın.

Aynen müthiş bir hikaye müthiş bir hikaye sunumu arka plandan vermiş hikayeyi falan filan mükemmel bir oyun evet.

Hikâye güzel demedim yalnızca hikâye yalnızca yan unsur diyoruz. Var ama çok çok iyi değil bahsettiğimiz o. Konu sahibi ise yok diyor direkt.

Yok demek yanlış tabii, odağı hikâye olmadığı için geri planda kalan bir hikâyesi var. Oyunun ana odağı oynanış.

Hani saçma bir şey yapıp ona sanat diyorlar ya. Bir keresinde duvara muz bantlamışlardı falan hatta. Millet de gidip ona sanat vaaay diye bakıyordu falan. Sen de onlardansın.

Aynen müthiş bir hikaye müthiş bir hikaye sunumu arka plandan vermiş hikayeyi falan filan mükemmel bir oyun evet.
Kardeş ne yapman gerektiğini ve oyunda neler döndüğünü NPC'ler sana anlatıyor zaten.

Hocam size katıldım, bazı noktalarda katılmadığımı fark ettim ama, sevdiğiniz oyunlar hangileri? Yani tamam kötüleyebilirsinizde, bu da değil yani.

Sizinle tartışmak sadece vakit kaybı onu anladım.

Var sadece çözmeniz gerek. Oyunun hikayesini çözmek yada araştırmanız gerek.

Bu oyunun hikayesini Game of Thrones'i yazan adam yazdı.
Oyunun inceleme videolarını izlemiştim. Oyun gurmesi olmamama rağmen dediğim gibi çok iyi bir hikaye diyeceğim bir şey görmedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı