Elden Ring optimizasyon problemi çözüldü mü?

chamvio

Hectopat
Yer
Lindórinand.
Merhabalar,

Biliyorsunuz ki Elden Ring'te rahatsız edici denebilecek bir optimizasyon problemi vardı. Şu anda durumlar nasıl, güncelleme ile giderildi mi? Oyunu alınır mı yoksa biraz daha beklemem gerekiyor mu? Teşekkürler.

Merhabalar,

Biliyorsunuz ki Elden Ring'te rahatsız edici denebilecek bir optimizasyon problemi vardı. Şu anda durumlar nasıl, güncelleme ile giderildi mi? Oyunu alınır mı yoksa biraz daha beklemem gerekiyor mu? Teşekkürler.
Ben muhakkak indirime gireceğini düşünüyorum. Kendim de bekliyorum o yüzden.

Performans noktasında sanırım hayır, yanlış hatırlamıyorsam en son v1.3.2 sürümü gelmişti galiba onda da büyük ihtimal oyun içi mekanik & bölümlerde meydana gelen çeşitli hata ve buglar için fix yayınlamışlardır. Patch notlarını okumak gerek, varsa performans iyileştirmeleri testleri de karşılaştırmalı olarak güvenilir kaynaklardan incelemek lazım.

Uzun zamandır pek sorun yok. Stabil olarak oynuyorum. Sadece bazen mekana göre nadir stutter olabiliyor. Sürekli olan bir şey değil. Sistemlere göre farklılık gösterebilir. Bug olaylarına zaten hiç denk gelmedim. Genel olarak oynanır vaziyette. Bu arada parasını kesinlikle hak ediyor. GOTY olacağı kesin.

Uzun zamandır pek sorun yok. Stabil olarak oynuyorum. Sadece bazen mekana göre nadir stutter olabiliyor. Sürekli olan bir şey değil. Sistemlere göre farklılık gösterebilir. Bug olaylarına zaten hiç denk gelmedim. Genel olarak oynanır vaziyette. Bu arada parasını kesinlikle hak ediyor. GOTY olacağı kesin.
Oyun ağırlıklı olarak ekran kartını mı kullanıyor yoksa işlemci mi?

FromSoftware oyunları zaten uzun süre indirime girmiyor, bir de Elden Ring en çok satan oyunları olduğu için uzun süre boyunca indirime kolay kolay girmez.
Optimizasyon konusunda çıktığı zamana göre bir fark yok. Ben RTX 2060 ile oynadım.
Ekran kartı kullanımı %40-60 arası gezip 40-50FPS veriyordu.

Geri
Yukarı