Sürprizbozan Elden Ring samuray Build'i nasıl yapılır?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem Mungan

Hectopat
Oyuna daha yeni başladım. Boss olarak sadece Margit'i kestim. Sınıf olarak ise samuray sınıfı oynuyorum. Sağlam bir samuray Build'i oluşturmam için ne yapmam gerekiyor?
Yardımcı olursanız sevinirim.

İstatistik olarak Dexterity'ye abanmanız ve Katana'larınza eğer mümkünse Keen affinty ile Ash of War basmanız en önemli unsurlardan. Elden Ring'de infusion sistemi Ash of War sistemine bağlanmış durumda bu yüzden silahınızın Dexterity istatistiğinden aldığı scale'i arttırmak istiyorsanız Keen affinity ile Ash of War basmalısınız.

Keen affinity ile Ash of War basmanızın 2 yolu var, birisi zaten kendiliğinden Keen olan bir Ash of War bulup silahınıza basmak, diğeri ise herhangi bir Ash of War'ı Keen affinity ile basabilmenizi sağlayacak Iron Whetblade'i bulmak olacaktır, bu eşyayı bulursanız Ash of War hangi tip olursa olsun silahınıza Keen affinity ile basabilirsiniz. Dediğim bu Whetblade'i Margit'i kestiğiniz Stormveil Castle'ın içindeki kilitli (Stonesword Key gerektiren) bir odada buluyorsunuz.

Hiç bilmiyorsanız Scaling sistemi silahınızın hangi istatistikten daha fazla ek güç aldığını belirtir. S en yüksek, E en kötü olmak üzere S-A-B-C-D-E şeklinde sıralanır, Dexterity sizin silahınızda ne kadar düşükse hasarınız o kadar yüksek olacak demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı