Elden Ring vs. God of War: Ragnarök GOTY

GoW'un alması gerektiğini düşünüyorum. Elden Ring'i oynadım fakat beğenmedim. Benlik bir oyun değil 1-2 saatin ardından oynamayı bıraktım. Oyun hem karmaşık hem de belirsiz geldi. Zaten oyunun olayının savaş mekanikleri olduğunu biliyorum fakat paldır küldür canavarlarla savaşmak bana göre değil. GoW'u daha çok beğendim.

Zevkleri tartışmam ama Elden Ring'i bir adam nasıl sever. Öl öl öl sonra dolan dolan dolan sonra güçlen güçlen güçlen sonra öldüğün canavarları kes kes kes bitti. Benim oyum GoW'dan yana.

Bak bu da ayrı kafadır mesela. Sevmez bu tür oyunları.

HZevkleri tartışmam ama Elden Ring'i bir adam nasıl sever. Öl öl öl sonra dolan dolan dolan sonra güçlen güçlen güçlen sonra öldüğün canavarları kes kes kes bitti. Benim oyum GoW'dan yana.
Hocam elden ring haketmiyor bence. Oynadım gerçekten tilt oldum grafikleri bana göre değil ve oynanış tarzı.

@Preaks Objektif olamama konusunda çığır açmış durumdasınız gerçekten. En azından sizle aynı fikirde olmayan birini görünce sesinizi yükseltme ve aşağılama çabasına girmek gibi şeyler yapmak yerine kaliteli bir tartışma ortamı koyun masaya. Arkadaş deneyimlenmesi gereken şeyi deneyimlemeyip kötülüyor mu sakin bir dil kullanarak son sözlerini söyle ve bir daha muhattap olma o kişiyle.

Arkadaşlar her iki oyunun ödülleri sizin ya da birinin beğenip beğenmemesiyle verilmiyor bunu biliyorsunuz değil mi bu ödülleri veren insanlar oyuna fanboy olsa bile hikaye sunumu, kalite vadettiği şeyleri ne kadar gösteriyor parasını hak ediyor mu gibi grafik performans bu tür şeyler ile oylamalar yapılıyor.

Hikayeyi oyun ya da film diye ayırtm etmende yanlış ben sunumdan bahsediyorum bu foruma ne oldu böyle sunum hikaye isterse tolkien kalitesi olsun ama sunumu çok kötü olursa eleştirilir işte God of War da mitoloji sunumunu çok kötü gösteriyor.

Oynanışa asla girmiyorum.

Ragnarök'ün hikaye sunumu karışık, buna katılıyorum. Fakat 2018 için aynısını söyleyemem. "Oynanışa asla girmiyorum." bu kısım ne alaka onu anlamadım.

@Preaks Objektif olamama konusunda çığır açmış durumdasınız gerçekten. En azından sizle aynı fikirde olmayan birini görünce sesinizi yükseltme ve aşağılama çabasına girmek gibi şeyler yapmak yerine kaliteli bir tartışma ortamı koyun masaya. Arkadaş deneyimlenmesi gereken şeyi deneyimlemeyip kötülüyor mu sakin bir dil kullanarak son sözlerini söyle ve bir daha muhatap olma o kişiyle.

Çok haklısın, bunu anlatmaya çalışıyorum. Kim kazanırsa kazansın sanki babamın oyunu. İkisi de iyi oyunlar zaten ve ben sadece tuttuğum tarafı söyledim. GoW berbat bir oyun demişim gibi saldırıyorlar, anlam veremedim.

Hocam elden ring haketmiyor bence. Oynadım gerçekten tilt oldum grafikleri bana göre değil ve oynanış tarzı.
Mesela bu yazınızda Elden Ring size göre değil onu belirtmişsiniz. Başkasına göre GoW ona göre değildir oynanışını beğenmediğini söyler fakat siz yukarıda oynanışa laf edemezsiniz demişsiniz. Eğer kendi fikrinize saygı duyulsun ve karşı tarafa geçsin istiyorsanız önce üslüp değiştirin ve subjektifliğinizi yıkın.

Yeni konular

Geri
Yukarı