Elden Ring zor mu?

En kolay souls oyunu. Sekiro'yu bitirdiysen elden ringde speedrun yaparsın. Ama alışmak zor gelebilir biraz ilk başta o kadar. Çünkü Reflect(parry) ve block oyunun ana mantığı değil.

Evet agresif kılıç dövüşüne alışmıştım. Umarım kombatı sıkıcı gelmez.

Çok zor. Hayatımda ilk defa soulslike oyun oynayayım dedim Elden Ring ile başladım. Adımbaşı öldüm. Çok çok zor Elden Ring bence.
İlk defa soulslike türünde bir oyun oynadığınız için zor gelmesi gayet normal. Elden ring soulslike türündeki oyunlar arasında en marhametli olanı ve türe elden ring ile girmiş olmanız iyi olmuş ancak dediğim gibi türe yabancı olduğunuz için ilk etapta hangi soulslike oyunu olursa olsun alışana kadar zor gelecektir.

Kısa süre önce Sekiro ve Elden Ring aldım. İkisini de 5 saat oynayıp birini seçip ilk onu bitirecektim. Sekiro'yu bitirdim az boss vardı fakat iyi dizayn edilmiş güçlü bosslar idi. Bundan ötürü Elden Ring beni korkutuyor. Açık dünyasında gezmekten cekiniyorum. Elden Ring'in açık dünyası fazla zor mu? Başlangıç için öneriniz var mı?
Elden ring sekiro gibi lineer bir oyun değil açık dünya oyunlarını da herkes sevmek zorunda değil ama kendinize alışma konusunda zaman tanıyın. Yine de açık dünyanın size göre olmadığını ve kaybolduğunuzu düşünüyorsanız fextralife'ın game progress route'unu önerebilirim.

Son düzenleme:
İlk defa soulslike türünde bir oyun oynadığınız için zor gelmesi gayet normal. Elden Ring soulslike türündeki oyunlar arasında en marhametli olanı ve türe Elden Ring ile girmiş olmanız iyi olmuş ancak dediğim gibi türe yabancı olduğunuz için ilk etapta hangi soulslike oyunu olursa olsun alışana kadar zor gelecektir.

Elden Ring Sekiro gibi lineer bir oyun değil açık dünya oyunlarını da herkes sevmek zorunda değil ama kendinize alışma konusunda zaman tanıyın. Yine de açık dünyanın size göre olmadığını ve kaybolduğunuzu düşünüyorsanız Fextralife'ın Game progress Route'unu önerebilirim.

Çok teşekkürler.

Çok teşekkürler.
Oyunda kırmızılı bir bölge var, Caelid diye geçiyor. Oraya yaklaşınca gökyüzü kırmızı oluyor. Mümkün olduğunda oraya gitmemeye çalışın haberiniz olsun. Ben bir sürü oyuncu gördüm yanlışlıkla oraya gidip hemen oyundan bıkan. Oraya gitmesi de bayağı kolay erkek oyunda.

+ Olarak büyücü klaslarla başlamamanızı tavsiye ederim. İyi oyun ve map bilgisi gerektiriyor büyücü klasları. Düşününce başta uzaktan vuruyorsun işte kolaydır heralde diye düşünülüyor ama, Oyundaki staffların ve iyi büyülerin çoğu 30 INT üstü istiyor. O yüzden çok zor erken aşamada büyücü oynamak.

Yardım almaktan çekinmeyin, Foruma konu falan açın, internette araştırın. Elden Ringin zevki öyle çıkıyor çünkü. Tek başına bireysel bir şekilde oynanacak bir oyun değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı