Elden Ring'de gereksiz zorluk mu var?

SaltKemo

Hectopat
Arkadaşlar oyunu 20 saatten fazla oynadım 30 level civarlarındayım fakat bosslar ve canavarlarda benimle level atlıyor gibi hissediyorum hala en dandik düşmanlardan tek yiyorum bazen, zorluk dediğimizde akla gelen size yüksek hasar vuran, siz vurduğunuzda da az canı giden düşmanlarla savaşmak fakat bu oyunda oyun sanki sizi bilerek bir yerde sınırlandırıyor açık dünyayı keşfedip yan görev yaptırmaya zorluyor gibi çünkü bossların çoğunu dodge lamak neredeyse imkansız çok fazla fake atıyorlar ve hamle karşıladığınızda dayanıklık tek hamlede bitiyor, daha sonra aynı levelle açık dünyada keşif yapıp yan görevler yapınca bu sefer aynı düşman yeteneksiz bir hale geliyor. Öldürmeniz için yavaşlıyor, dodgelamak daha kolay oluyor, hikayeden eser yok oyunda zaten o kadar çok ölüyor ve rün kaybediyorsunuz ki hikaye yi unutuyorsunuz, umrunuzda bile olmuyor. Oyundan beklentim çok daha iyi bir hikaye anlatımı ve akıcılıktı fakat yapımcılar biz bu kadar uğraştık yaptık sizde map in her santimine dokunmadan ilerleyemeyeceksiniz der gibi yapmışlar oyunu. Büyük ihtimalle bırakacağım oyunu. Dark Souls serisi çok daha mantıklı ve akıcıydı benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Souls like oyunlara hoş geldiniz. Souls oyunlarının olayı budur. İnsanın tüm reflekslerini test eder. Sabrıyla oynar. Save noktalarıyla çileden çıkartır.

Evet. Mantık dışı bir zorluk seviyesi var. Bu oyunun farklı RPG seven kitlelere hitap etmek gibi bir amacı yok. Bu sebeple eğer serinin diğer oyunlarını da severek ve ölerek oynamadıysanız Elden Ring'te size bir şey ifade etmeyecektir.

Hocam açık dünya bir oyun için normal bunlar adamlar koca map yapmış etrafı gezmeniz lazım biraz ayrıca souls oyunlarının zorluk standartı aynı direk hardcore moddaymış gibi hissettiriyor.

Yeni oyunda beni en çok rahatsız eden şey sözde şu binek sistemiydi. Çoğu noktada ve gerçekten gerekli olabilecek yerlerde bineği oyun resmen kullandırtmıyor oyuncuya. Yani açık dünya oyun yapıyorsun ve binek ekliyorsun fakat ne zaman kullanıp kullanmayacağıma da oyun karar veriyor. Bazı yerlerde tabii ki kullanılmamasını anlıyorum. Örnek olarak mağaralarda falan normal ama onun dışında bir sürü yerde anlamsızca engelleniyor. Keza yanımıza üç tane kurt ve iki tane iskelet savaşçı çağırabildiğimiz büyülerde de sınırlamalar var. Bu büyüleri kritik noktalarda kullanmak istiyorum ama sebebini anlamadığım şekilde genellikle oyun kullandırtmıyor. Bir önceki souls oyunlarında olmayıp bu oyunda olan her şey kendi içerisinde saçma sapan işleyen kurallar sebebiyle engelleniyor. Oyun aslında açık dünya ama eğer gerçekten düzgün bir işleyen sistemi olsa çok kısa sürecek bir oyun. Ayrıca o eşek ve keçi kırması binekle gezmekte eğlenceli değil. En azından bineğimizi özelleştirebilirdik ve seçebilirdik. Ben bu serinin yapımcılarının kafa yapılarından çıkan bu kanser oyunları oynamaya katlanamıyorum.

Souls like oyunları böyle. DS 1'i oynarken aynısını diyordum sonradan alışıyor insan oynaya oynaya pes etmemek lazım

Geri
Yukarı