Elden Ring'de silahlara nasıl beceri ve özellik eklenir?

Ben çift el seri bir şey bakıyorum aslında eleonaras poleblade i alana kadar. Night and flame i aldım ancak int falan istiyor ondan kullanmadım.
Seri bir Strength silahı bulman pek mümkün değil, Strength ile güçlenen silahlar nispeten ağır silahlardır. Eleonora's Poleblade de Strength için iyi bir seçim olmaz, Strength'ten E ile scale alıyor ve Ash of War'ı değiştirilemiyor. Daha çok Arcane ve Dexterity kasanlar için o silah.

Ancak Twinblade'ine Heavy affinity ile Ash of War basabilirsin, Strength scaling'i arttıracaktır.

Seri bir strength silahı bulman pek mümkün değil, strength ile güçlenen silahlar nispeten ağır silahlardır. Eleonora's poleblade de strength için iyi bir seçim olmaz, Strength'ten e ile scale alıyor ve ash of War'ı değiştirilemiyor. Daha çok arcane ve dexterity kasanlar için o silah.

Ancak twinblade'ine heavy affinity ile ash of war basabilirsin, strength Scaling'i arttıracaktır.

Evet çok doğru bir noktaya değindin bende onu şimdi fark ettim o yüzden statları sıfırlayıp dex ağırlıklı basmam gerek. Sen istersen steamini yaz ben sana oradan ulaşayım konuyu sürekli şey yapmayalım ilerledikce daha çok şey sormam gerekecek gibi.

Her zaman yatkınlığa göre seç, hem kuvvet hem de çevikliliğin C'ye yükselmesi senin hasarını dolaylı yoldan arttırıyor zaten. Silahının temel hasarı düşüyor dahi olsa bonuslardan aldığı hasar artıyor. Eğer güç ve çeviklilik istatistiklerinin ikisini de arttırıyorsan quality olarak ash of war bas.

Reis bir şey soracağım ben hem kuvvet hem çeviklik hem de inanç geliştirdim yani kılıç kullanırken efsun da kullanmak istiyorum böyle karakter çok zayıfmı olur bir de büyüyemi yoksa efsuna mı kasıyım hangisi daha iyi efsun 12 büyü 9 şu an.

Reis DC var mı bende oradan yazarım sık girmiyorsan eğer verme sık girdiğin bir platformdan yazayım oyunda soracak daha çok şey var gibi.

Dosya Ekleri

• f.png
    f.png
    295,7 KB · Görüntüleme: 63
Reis bir şey soracağım ben hem kuvvet hem çeviklik hem de inanç geliştirdim yani kılıç kullanırken efsun da kullanmak istiyorum böyle karakter çok zayıfmı olur bir de büyüyemi yoksa efsuna mı kasıyım hangisi daha iyi efsun 12 büyü 9 şu an.
Oyunda Incantations yani senin deyiminle efsunlar benim için biraz hayal kırıklığı oldular. Gerçekten sağlam hasara sahip efsun say desen en fazla 7-8 tane falan sayabilirim sanırım, özellikle end-game içeriğinde o kadar güçsüz hale geliyorlar ki bazıları anlatamam. Ama bu aralarında hiç güçlü olanların olmadığı anlamına da gelmiyor elbette.

Mesela Bestial Incantationlar bana epey iyi geldiler, hem güzel posture kırıyorlar hem de bazılarının hasarı gayet yeterli. Onun dışında ateş efsunlarının nerdeyse hepsi iyi, Catch Flame mesela hem çok hızlı atabiliyorsun uzun animasyon beklemene gerek kalmıyor hem de hasarı oldukça iyi. Yani demem o ki, efsun istiyorsan biraz seçici olmak zorundasın her efsun iyi hasar oranına sahip değil maalesef.

Büyülere gelirsek, büyüler epey iyi konumdalar. Uygun bir buildle büyücü epey ciddi hasar çıkarabiliyor, büyücünün bir de Dark Moon Greatsword gibi harika bir avantajı olduğundan Sorcery, Elden Ring'de daha çok tercih ettiğim ve tavsiye ettiğim büyü çeşididir.

Oyunda ıncantations yani senin deyiminle efsunlar benim için biraz hayal kırıklığı oldular. Gerçekten sağlam hasara sahip efsun say desen en fazla 7-8 tane falan sayabilirim sanırım, özellikle end-Game içeriğinde o kadar güçsüz hale geliyorlar ki bazıları anlatamam. Ama bu aralarında hiç güçlü olanların olmadığı anlamına da gelmiyor elbette.

Mesela bestial ıncantationlar bana epey iyi geldiler, hem güzel posture kırıyorlar hem de bazılarının hasarı gayet yeterli. Onun dışında ateş efsunlarının neredeyse hepsi iyi, catch flame mesela hem çok hızlı atabiliyorsun uzun animasyon beklemene gerek kalmıyor hem de hasarı oldukça iyi. Yani demem o ki, efsun istiyorsan biraz seçici olmak zorundasın her efsun iyi hasar oranına sahip değil maalesef.

Büyülere gelirsek, büyüler epey iyi konumdalar. Uygun bir Build'le büyücü epey ciddi hasar çıkarabiliyor, büyücünün bir de Dark moon greatsword gibi harika bir avantajı olduğundan sorcery, Elden Ring'de daha çok tercih ettiğim ve tavsiye ettiğim büyü çeşididir.

O zaman büyü v eçeviklik oynayacağım çeviklik yani dex hızı arttırıyor mu ben fazla yavaşım ve güçlenmek aşırı zor.

Oyunda ıncantations yani senin deyiminle efsunlar benim için biraz hayal kırıklığı oldular. Gerçekten sağlam hasara sahip efsun say desen en fazla 7-8 tane falan sayabilirim sanırım, özellikle end-Game içeriğinde o kadar güçsüz hale geliyorlar ki bazıları anlatamam. Ama bu aralarında hiç güçlü olanların olmadığı anlamına da gelmiyor elbette.

Mesela bestial ıncantationlar bana epey iyi geldiler, hem güzel posture kırıyorlar hem de bazılarının hasarı gayet yeterli. Onun dışında ateş efsunlarının neredeyse hepsi iyi, catch flame mesela hem çok hızlı atabiliyorsun uzun animasyon beklemene gerek kalmıyor hem de hasarı oldukça iyi. Yani demem o ki, efsun istiyorsan biraz seçici olmak zorundasın her efsun iyi hasar oranına sahip değil maalesef.

Büyülere gelirsek, büyüler epey iyi konumdalar. Uygun bir Build'le büyücü epey ciddi hasar çıkarabiliyor, büyücünün bir de Dark moon greatsword gibi harika bir avantajı olduğundan sorcery, Elden Ring'de daha çok tercih ettiğim ve tavsiye ettiğim büyü çeşididir.

Reis ben kılıçla hızlı ve sağlam hasar veren ve uzaktan da büyü kullanan bir karakter istiyorum bana neyi geliştirmem gerektiğini söyler misin bayağı zor bir de rün kasabileceğim bir yer var mı 27 level im.

Dosya Ekleri

• f.png
    f.png
    295,7 KB · Görüntüleme: 44
O zaman büyü v eçeviklik oynayacağım çeviklik yani dex hızı arttırıyor mu ben fazla yavaşım ve güçlenmek aşırı zor.
Hayır Dex hareket hızı arttırmaz, Dex büyülerin yapılış hızını hafif düşürür sadece. Her bir Dex puanı verdiğinizde büyülerin animasyon süresi az da olsa kısalır. Bir de Dex vermek düşüş hasarını düşürüyor ama Elden Ring'de bu pek de önemli bir şey değil.

Reis ben kılıçla hızlı ve sağlam hasar veren ve uzaktan da büyü kullanan bir karakter istiyorum bana neyi geliştirmem gerektiğini söyler misin bayağı zor bir de rün kasabileceğim bir yer var mı 27 level im.
Bu kullandığınız kılıca bağlı olarak da değişir, Dex ile güçlenen bir silah kullanıyorsan Dex kas, Strength ile güçlenen bir silah kullanıyorsan da Strength kas. Rün kasmana gerek yok, oyunun açık dünyada sana sunduğu keşfedilebilir alanlar seviye atlaman için fazlasıyla yeterli. Keşif yap, gez, mağaralar bul ve onları temizle. Her birinin sonunda bir mini-boss var, onları kes vs.

Hayır dex hareket hızı arttırmaz, dex büyülerin yapılış hızını hafif düşürür sadece. Her bir dex puanı verdiğinizde büyülerin animasyon süresi az da olsa kısalır. Bir de dex vermek düşüş hasarını düşürüyor ama Elden Ring'de bu pek de önemli bir şey değil.

Bu kullandığınız kılıca bağlı olarak da değişir, dex ile güçlenen bir silah kullanıyorsan dex kas, strength ile güçlenen bir silah kullanıyorsan da strength kas. Rün kasmana gerek yok, oyunun açık dünyada sana sunduğu keşfedilebilir alanlar seviye atlaman için fazlasıyla yeterli. Keşif yap, gez, mağaralar bul ve onları temizle. Her birinin sonunda bir mini-boss var, onları kes vs.

Ben hala oyunun bana verdiği ilk silahla oynuyorum uchigatana bir bakar mısın reis ona göre yapayım seviyeyi. Bir de uchıgatana +3 kaliteli uchigatana oldu bunu başka nasıl geliştirebilirim elleh kilisesinde +3 son sınır.

Ben hala oyunun bana verdiği ilk silahla oynuyorum uchigatana bir bakar mısın reis ona göre yapayım seviyeyi. Bir de uchıgatana +3 kaliteli uchigatana oldu bunu başka nasıl geliştirebilirim elleh kilisesinde +3 son sınır.
Oyunda ilerledikçe Melina seni alıp Yuvarlak Masa Salonu'na götürecek, orada demirci var o istediğin kadar + basabiliyor. Uchigatana daha çok Dexterity silahı onu Heavy ile oynamanı pek tavsiye etmem. Keen Ash of War bas ve Dexterity kas eğer onla devam etmek istiyorsan.

Oyunda ilerledikçe melina seni alıp yuvarlak masa Salonu'na götürecek, orada demirci var o istediğin kadar + basabiliyor. Uchigatana daha çok dexterity silahı onu heavy ile oynamanı pek tavsiye etmem. Keen ash of war bas ve dexterity kas eğer onunla devam etmek istiyorsan.

Kanka başka silah bulamadım ve oyunda ilerleyemiyorum 3 tane zindan buldum zindanlarda küçük moblar var ve aşırı hızlılar onları ölduruyorum lakin boss odasının kapısında bir düzenek ile kilitli yazıyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı