Çözüldü Ele geçirilen bilgisayar ne yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tamerks34

Hectopat
Forza 4 hesabı aldım ve Xbox'tan giriş yaptığımda Microsoft hesabı da o hesaba bağlandı ve yönetici oldu.
Hesabı çıkarmam lazım, her şeyime erişebiliyorlar. Yardım eder misiniz? Nasıl sileceğim?
Başka hesap açtım ama onunla giriş yaptığımda her şeyim gidiyor dosyalar siliniyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_23.png
    Screenshot_23.png
    345,4 KB · Görüntüleme: 126
Çözüm
Forza 4 hesabı aldım ve Xbox'tan giriş yaptığımda Microsoft hesabı da o hesaba bağlandı ve yönetici oldu.
Hesabı çıkarmam lazım, her şeyime erişebiliyorlar. Yardım eder misiniz? Nasıl sileceğim?
Başka hesap açtım ama onunla giriş yaptığımda her şeyim gidiyor dosyalar siliniyor.
Başka bir yerel hesapla giriş yaptığınızda dosyalarınız silinmiyor, ana hesabın masaüstü dosyalarını göremiyorsunuz sadece, C:\Users\kullanıcıadı şu konumda dosyalarınızı görebilirsiniz sorunuzun çözümüne gelirsek CMD üzerinden administrator hesabını etkinleştirip giriş yapın ana hesabınızın masaüstü dosyalarını yeni açtığınız kullanıcı hesabının masaüstüne yapıştırın.
Başka bir yerel hesapla giriş yaptığınızda dosyalarınız silinmiyor, ana hesabın masaüstü dosyalarını göremiyorsunuz sadece, C:\Users\kullanıcıadı şu konumda dosyalarınızı görebilirsiniz sorunuzun çözümüne gelirsek CMD üzerinden administrator hesabını etkinleştirip giriş yapın ana hesabınızın masaüstü dosyalarını yeni açtığınız kullanıcı hesabının masaüstüne yapıştırın.

Çözüm

Hesap artık yönetici değil. Nasıl sileceğim bu hesabı?
(Bilgisayarım kendisi beyaz temaya geçti)

Sadece benim yeni eklediğim hesabın kaldır seçeneği var.

Hesap artık yönetici değil, nasıl sileceğim bu hesabı?
(Bilgisayarım kendisi beyaz temaya geçti)

Sadece benim yeni eklediğim hesabın kaldır seçeneği var?

Bir de Edge'de o hesap var. Ne yapmalıyım? Hesabı direkt değiştiremiyor muyum?

Dosya Ekleri

• Screenshot_38.png
    Screenshot_38.png
    433,8 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_39.png
    Screenshot_39.png
    341,5 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
net user administrator /active:yes
Bu komutu girin ve admin hesabına geçin bundan sonra diğer hesapları kaldırabiliyor olmanız gerekiyor. Ayrıca Microsoft hesabı çok gerekli değil ise yerel hesaba geçmeyi deneyebilirsiniz.

Bu kodu hangi hesap açık iken yazayım?

net user administrator /active:yes
Bu komutu girin ve admin hesabına geçin bundan sonra diğer hesapları kaldırabiliyor olmanız gerekiyor. Ayrıca Microsoft hesabı çok gerekli değil ise yerel hesaba geçmeyi deneyebilirsiniz.

İstediğim hesaba mı istemediğim hesaptayken mi?

Bu kodu hangi hesap açık iken yazayım?
CMD'yi yönetici olarak açabildiğiniz herhangi bir hesaptan yazabilirsiniz.
Kullanmak istemediğiniz hesapta önemli dosyalarınız var ise kullanmak istediğiniz hesaba aktarmayı unutmayın. Hesabı sildiğinizde dosyalarda gidebilir.

Kullanmak istemediğiniz hesapta önemli dosyalarınız var ise kullanmak istediğiniz hesaba aktarmayı unutmayın. Hesabı sildiğinizde dosyalarda gidebilir.

Hocam yaptım, şu an yeni açtığım hesaptayım. Diğer Forza 4 hesabı nasıl sileceğim?

Hocam sildim, şimdi o kişi bilgisayarıma ait herhangi bir bilgiyi alamaz değil mi?
Çok teşekkür ederim.

Hocam yaptım, şu an yeni açtığım hesaptayım. Diğer Forza 4 hesabı nasıl sileceğim?

Hocam sildim, şimdi o kişi bilgisayarıma ait herhangi bir bilgiyi alamaz değil mi?
Çok teşekkür ederim.
Hayır hocam hesabı sildiyseniz hiçbir bilgi alamaz belki sisteme zararlı yazılım bırakmış olabilir bir antimalware ile taratın sisteminizi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı