Electro gitar ve amfi önerisi

Jzofe

Hectopat
Arkadaşlar duman model gibi şarkıcıların şarkılarını çalabileceğim bir elektrogitar istiyorum çok araştırdım karar veremedim strat vesaire. Les paul en sevdiğim görünüşü olanlardı ama pop çalınmadığını duyunca onu da bıraktım bütçe en fazla 3.000 dür çok gerekirse arttırabilirim. Sizce nasıl bir gitar ve amfi alınmalıdır? (Amfi fiyatlarını bilmediğimden bütcemi tam söyliyemiyeceğim ama 600 verebilirim gibi. )

Son düzenleme:

Amfi için o fiyata tatmin edecek bir amfi alamazsınız. İkinci ele yönelmelisiniz.

Amfi bütçe aralığı nedir?

Ve ben şu rengini beğendim aynı özellikler var ise alabilirim.
https://www.hepsiburada.com/squier-bullet-strat-hss-rw-awt-p-MUSICZHL9501?magaza=SAGA Müzik Çekmeköy

Sıfır olarak Boston GF15 öneririm fakat o bile giriş seviyesi bir amfi. Ortlama 1000 TL civarı bulabilirsiniz. Size önerim ikinci el marshall amfilere bakmanız.

Boston GF15 gerçekten kötü bir amfi. Bütçen o kadar düşükse benim gibi kulaklık amfilerine bakabilirsin. ''VOX amPlug Classic Rock'' modeline bak bence. Sakın Marshall'ın MG serisine yöneleyim deme. Onlar da verdiğin paraya değmez ikinci el olsa bile. Behringer UM2 ses kartı da bakabilirsin bilgisayarın varsa. Gitar olarak başlangıç için çok büyük paralar harcamaya gerek yok Squier Bullet HSS alabilirsin. Amfi konusunda çok hassas ol kötü bir amfi direkt gitardan soğutabilir.

Arkadaşlar duman model gibi şarkıcıların şarkılarını çalabileceğim bir elektrogitar istiyorum
Duman tarzı çalmak için benim önerim SSS dizilime sahip bir Stratocaster veya bir Telecaster alman. Squier veya SX markasını tercih edebilirsin düşük bütçede. Manuel Raymond, Fenix, Rockson gibi adı sanı pek duyulmamış, çokta kaliteli olmayan modellere kesinlikle yönelmeni önermiyorum müzikten soğutur bu tarz markalar. Strat ve Tele için önerim Squier, SX, Yamaha ve Cort'un G modelleri olabilir..
Les paul en sevdiğim görünüşü olanlardı ama pop çalınmadığını duyunca onu da bıraktım
Kim demiş Les Paul (HH manyetik) ile Duman, Manga gibi Soft Rock çalınmayacağını? Bal gibi de çalınabilir. Ha bir Strat tonu vermez veremez fakat çalınabilir. HH manyetikler daha çok Hard Rock, Metal (AC/DC, Megadeth, Dream Theater vs.) türleri için uygundur fakat Soft Rock tonlarını da oldukça başarılı bir şekilde verebilir. LP markası olarak Cort SX ve Epiphone'un LP modelleri düşük bütçede oldukça iyidir..

Hocam eğer içinize tamamen sinmeyen bir Elektro gitar alırsanız maksimum 3-5 defa kullanıp bir kenara koyar ve bir daha ellemezsiniz.. Bu yüzden gitarı alırken içinize tamamen sinmesi çok önemli. Rengi bile sizi bir gitardan soğutabilir.. Eğer Les Paul kasaları beğeniyorsanız Les Paul kasa tercih edin.. Merak etmeyin HH dizilimine sahip gitarla Duman tarzı tonlar çalmak mümkün..

Ek olarak 2. Ele yönelirseniz seçenekleriniz artar alacağınız modelden daha iyi bir model alabilirsiniz.. Elektro Gitarda 2. el satın almayı mantıklı buluyorum ben.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar "Epiphone slash afd les paul Special II" satın aldım hatta kullanıyorum şu anda. Amfi olarak da "NUX MIGHTY 15" aldım sesi falan gayet güzel dip sesi yok derecede ve yanıtlar için teşekkürler.
Duman tarzı çalmak için benim önerim sss dizilime sahip bir stratocaster veya bir telecaster alman. Squier veya SX markasını tercih edebilirsin düşük bütçede. Manuel raymond, fenix, rockson gibi adı sanı pek duyulmamış, çok da kaliteli olmayan modellere kesinlikle yönelmeni önermiyorum müzikten soğutur bu tarz markalar. Strat ve tele için önerim Squier, SX, Yamaha ve Cort'un g modelleri olabilir.

Kim demiş les paul (hh manyetik) ile duman, manga gibi soft rock çalınmayacağını? Bal gibi de çalınabilir. Ha bir strat tonu vermez veremez fakat çalınabilir. Hh manyetikler daha çok hard rock, metal (AC/DC, Megadeth, dream theater vs.) Türleri için uygundur fakat soft rock tonlarını da oldukça başarılı bir şekilde verebilir. Lp markası olarak cort SX ve Epiphone'un lp modelleri düşük bütçede oldukça iyidir.

Hocam eğer içinize tamamen sinmeyen bir elektrogitar alırsanız maksimum 3-5 defa kullanıp bir kenara koyar ve bir daha ellemezsiniz. Bu yüzden gitarı alırken içinize tamamen sinmesi çok önemli. Rengi bile sizi bir gitardan soğutabilir. Eğer les paul kasaları beğeniyorsanız les paul kasa tercih edin. Merak etmeyin hh dizilimine sahip gitarla duman tarzı tonlar çalmak mümkün.

Ek olarak 2. ele yönelirseniz seçenekleriniz artar alacağınız modelden daha iyi bir model alabilirsiniz. Elektro gitarda 2. el satın almayı mantıklı buluyorum ben.

Bilgilendirdiğin için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı