Electroneum ve MinerGate Güvenilir mi?

Küçük kobra

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
Eski cihazım için Elecroneum uygulamasını buldum. Bir de MinerGate uygulamasını buldum. Bu uygulamalar sayesinde Mining yapabiliyoruz ama güvenilir midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Electroneum, kısmen yeni ve İngiliz merkezli bir coin. Bana göre iyi bir şekilde ilerliyor. İleride iyi bir yere gelme potansiyeli var.

Electroneum mobil uygulaması ve mobil uygulamadan madencilik yapmak ise tamamen ayrı bir dünya. Electroneum madenciliğin sınırlarını genişletmek istedi ve mobil madencilik desteği sunmaya başladı. Aslında bu yapılan şey madencilik değil. Electroneum'da çalışanlar öncelikle bol bol ETN kazdılar ve bunları mobil uygulamadan küçük miktarda dağıtmaya başladılar. Mobil uygulamada yapılan şey kesinlikle madencilik değil, sadece Electroneum mobil kullanıcılarına küçük küçük ETN dağıtıyor.

Electroneum'un yaptığı şey sayesinde insanlar telefonlarından daha rahat madencilik (Tam olarak madencilik değil dediğim gibi) yapmaya başladılar. Bu da onların markalarının duyulmasına katkı sağladı. Aslında her şey küçük bir pazarlama hilesinden ibaret.

Minergate ise madalyonun diğer bir yüzü. Minergate kullanarak desteklenen algoritmalarda gerçek madencilik yapmak mümkün. Fakat telefonların tasarımı ve bu işler için verimli olmayan donanım kullanması nedeniyle hem elde edilen coin miktarı çok çok düşük olacaktır hem de kullanılan telefon uzun süreli madencilik sonrası zarar görmeye oldukça meyilli. Özellikle ısıyı hiç sevmeyen batarya ve ekran ilk olarak zarar görecek şeylerin arasında.

Deneme amaçlı veya işlerin nasıl işlediğini görmek için Minergate deneyebilirsiniz fakat kesinlikle bunu yüksek kazançlı ve uzun süreli bir şey olarak yapmanızı önermiyorum.

Yazdıklarımı toplayıp özet geçecek olursam; Electroneum mobil uygulaması ile yaptığınız şey madencilik değil sadece önceden kazılmış coinlerden pay almak, o kadar. Bundan dolayı Electroneum kesinlikle telefonun donanımını zorlamamakta. Fakat Minergate öte yandan gerçek ve normal bir şekilde madencilik yapmakta. Uzun süreli kullanımda Minergate telefonunuza ciddi zararlar verebilir ve bunun karşılığında elde ettiğiniz şey neredeyse hiçbir şey olacaktır.

Ekleme: Bu kadar şey yazmama rağmen asıl sorunuzu cevaplamadım gibi.

Evet, Electroneum ve Minergate yeterince uzun zamandır aramızdalar ve bu da onları yeteri kadar güvenli yapar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı