Elektriğin gidip gelmesi bilgisayara ne kadar zarar verir?

6Miller8

Decapat
Makaleler
1
Öncelikle selam. Bizim elektrikler bu aralar çok fazla gidip geliyor. Bilgisayara zarar verdiğini biliyorum fakat.
1. Ne kadar zarar veriyor?
2. Elektrik gittiğinde mi zarar veriyor geldiğinde mi?
3. Gelmeden hemen önce ne yapmalıyım? 4.topraklı 3'lü prizin faydası var mı? Geçenlerde şokta gördüm ihtiyacım vardı ve aldım. Etki eder mi?

Bu arada priz bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akım korumalı prizler var. Elektrik geldiğinde dengesiz akım olursa korumak için iyi oluyor diyorlar. Ben de aldım ama ne kadar etki eder bilmiyorum. İş finalde güç kaynağının kalitesine bakıyor. Ne kadar iyise o kadar iyi.

1. %0.38 oranında zarar veriyor? Bunun bir cevabı olmaz.
2. Gittiğinde işler yarım kaldığı için depolama birimine ya da sistemine zarar verebilir. Çok sık olmadıkça korkmaya gerek yok. Geldiğinde oturduğun yer, topraklamaya göre risk büyük de olabilir çok az da. Akım dengesiz gelmezse vermemesi gerekir.
3. Elektrik gittikten sonra cihazı prizden çekip, geldiğinde takabilirsin. Topraklı priz iyidir kullanabilirsin.

1. %0.38 oranında zarar veriyor? Bunun bir cevabı olmaz.
2. Gittiğinde işler yarım kaldığı için depolama birimine ya da sistemine zarar verebilir. Çok sık olmadıkça korkmaya gerek yok. Geldiğinde oturduğun yer, topraklamaya göre risk büyük de olabilir çok az da. Akım dengesiz gelmezse vermemesi gerekir.
3. Elektrik gittikten sonra cihazı prizden çekip, geldiğinde takabilirsin. Topraklı priz iyidir kullanabilirsin.
Hocam teşekkür ederim peki benim daha 3-4 gün önce ikinci ssdmin logosu gitti. Yani normalde disk logosu olurdu o gitti. Ssd zarar gördü mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı