Elektriğin Gidip Gelmesi Sonucu BOOT Ekranında Donma

Chieff

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
MSI B350 Tomahavk Arctic anakartımı ve sistemin diğer kalanını dün gece topladım. Windows kurulumunu gerçekleştirdim. Lisansımı aktifleştirdim. En son 3000 MHz hızında çalışması gereken RAM'in 2400MHz'de çalıştığı gördüm (BIOS ekranından). BIOS'dan OC sekmesinden 2997 MHz seçtim. Bilgisayarım tık deyip kapandı elektriği gitti hemen ardından elektrik tekrar geldi. Bu sefer ekrana görüntü gelmiyordu. Birkaç kez kapatıp açtıktan ve reset tuşuna bastıktan sonra anakart üzerinde ki pinleri kullanarak BIOS'u resetledim (CMOS diye geçiyor zannedersem). Bu andan itibaren görüntü geliyor BIOS ve BOOT menülerine giriş yapabiliyorum lakin BIOS ekranından çıkınca Arsenal Gaming resmi geldiği zaman donuyor. Aynı şekilde BOOT menüsünden USB'yi seçtiğim zaman da aynı şekilde donuyor. "Otomatik Onarıma Hazırlanıyor" diye bir ibare çıkıyor ve tekrandan donup kalıyor. Problemi daha önce yaşayan var mı? Ne yapmam gerektiğini bilen bir kişi var mı?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı