Çözüldü Elektrik devresini hangi Arduino ile yapabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hüseyin1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bir elektrik devresi yapmak istiyorum.
Tek bir enerji kaynağı (akü) ile 7 adet switch çalıştırmak istiyorum hepsi ayrı ayrı ve tek tek hangi devre sistem ile veya hangi ardunio ile bunu sağlayabilirim?
Mantık şu

dneemeeeee.PNG
devre.PNG

Hepsini alttaki enerji kaynağına bağlamak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Çözüm
Switchleri sol taraftan sağ tarafa taşıyarak bu şekilde bağlantı yapmayı dener misiniz?

son1.png
Yanlış bilgi vermiyim genede daha bilgili arkadaşlar yardımcı olsunlar fakat "Evde direksiyon seti yapımı" diye youtube'de araştırma yaparken görmüştüm arkadaşın birisi switch bağlantıları yapıyordu ve Arduino Leonardo bu bağlantıları destekliyordu.

Eğer switchlerin bilgisayar ile bir bağlantısı olmayacaksa ki anladığım kadarıyla yok. Leonardo kullanmanıza gerek yok. Attığım linkteki ürünlerin ikisi de işinizi görecektir bütçenize göre karar verebilirsiniz.

Eğer switchlerin bilgisayar ile bir bağlantısı olmayacaksa ki anladığım kadarıyla yok. Leonardo kullanmanıza gerek yok. Attığım linkteki ürünlerin ikisi de işinizi görecektir bütçenize göre karar verebilirsiniz.

Hayır pc ile alakası olmayacak yanlızca ON-OFF switchler

Hocam asıl maksatı sözlü olarak açıklayabilir misiniz, pek bir şey anlaşılmıyor, akü mü aktifleştirilecek, ne kontrol edilecek ?

@BerktaN
Usta benim amacım böyle birşey değil benim amacım nasıl bu devreyi hatasız hayata çevirmek
devre.PNG

Yani tek enerji kaynağı ile bunları tek tek sorunsuz nasıl çalıştırabilirim

Hocam asıl maksatı sözlü olarak açıklayabilir misiniz, pek bir şey anlaşılmıyor, akü mü aktifleştirilecek, ne kontrol edilecek ?
Fotoğrafta gösterdiğim herşeyi orada bulunan switch ler ile kontrol edebilmek istiyorum uygulamada herşeyi bağladığımda hata alıyorum sadece şema ile nasıl bağlayacağımı gösterseniz yeter

Yeni konular

Geri
Yukarı