Elektrik elektronik bölümünde hangi dal tercih edilmeli?

Hangi lisede okuyorsun meslek mi?
Evet.
Eğer mühendislik istiyorsanız anadolu lisesine geçip MF seçmeniz daha iyi olacaktır.
Dediğim gibi elektrik mühendisliği veya mekatronik mühendisliği okuyacağım.
Ama anlamadığım şey şu meslek lisesinde elektrik elektronik okurken neden anadolu lisesine geçeyim.
Hem öğretmenlerimden duyduğum kadar meslek lisesinden gidenler ayrıca +20 puan felan alıyormuş. (Emin değilim doğru olup olmadığından araştırabilirsiniz.)

Dediğim gibi elektrik mühendisliği veya mekatronik mühendisliği okuyacağım.
Ama anlamadığım şey şu meslek lisesinde elektrik elektronik okurken neden anadolu lisesine geçeyim.
Mühendislik seçerken sayısaldan sınava girip tercih yapmanız gerekiyor ve o dersleri de anadolu ve fen liselerinde anlatıyorlar.
Hem öğretmenlerimden duyduğum kadar meslek lisesinden gidenler ayrıca +20 puan felan alıyormuş. (Emin değilim doğru olup olmadığından araştırabilirsiniz.)
O her bolümde geçerli değildi, @Blacksidemre daha bilgilidir o konuda.

Şu an okuyor musunuz çalışıyor musunuz?

Son sınıftayım.

Ek puan yok. Biraz araştırdım. Sadece mesleklerin girebileceği düşük puanlı teknoloji fakülteleri bulunuyor. Ama onları da okumaya değmez.

Neden derseniz uygulama dersleri çok ve teorik ders sayısı az. Hazırlığı yoktu diye biliyorum. Girmek için yabancı dil şartı var mı emin değilim. Siz yine son senenizde araştırırarak bulursunuz bir şeyler. Şu an erken.

Hocam kuzeniniz hangi dalda okudu ?

Çok rahat iş bulursun meslekte isen üniversite ye gerek bile yok kuzenim senin dalında idi iş buldu şu anda çalışıyor ve memnun işinden üniversite okumadı.

Hocam kuzeniniz hangi dalda okudu?

@XEfe.Bey

@XEfe.Bey

@XEfe.Bey hocam kuzeniniz endüstriyel bakım onarimmi okudu ?

Son düzenleme:
11. sınıfta endüstriyel arıza kontorlü dersimiz vardı. Bilgisayardan Proteus Ardunio devreleri çizip bunları kendimiz tekrar yapıyorduk. Bayağı yazı yazıyorduk.

Diğer bir dersimiz motor dersiydi. Asenkron motorun içinden dışına kadar her şeyini öğretiyorlardı. Motoru start stopla çalıştırabilmek için devre kurmamızı istiyorlardı. Ve 220 volt altında çalışıyorduk. Biraz riskli uygulamalar. 1 devre bir gün alabiliyordu.

Başka uygulamalarımız da vardı ne yaptığımızı tam olarak hatırlayamadım şimdi. Başka sorun varsa alabilirim.
Hocam staj bitirme sınavı nasıl oldu sizde (bölümüm endüstriyel bakım onarım)

Son sınıftayım.

Ek puan yok. Biraz araştırdım. Sadece mesleklerin girebileceği düşük puanlı teknoloji fakülteleri bulunuyor. Ama onları da okumaya değmez.

Neden derseniz uygulama dersleri çok ve teorik ders sayısı az. Hazırlığı yoktu diye biliyorum. Girmek için yabancı dil şartı var mı emin değilim. Siz yine son senenizde araştırırarak bulursunuz bir şeyler. Şu an erken.
Reis Öncelikle Selamlar Senin Görüşüne Güvendiğim İçin Sana Yazdım Ben Endüstriyel Bakım Onarımdayım Ama Ev Aletlerine Geçmek İstiyorum Ev Aletleri İyimi

Geri
Yukarı