Elektrik Elektronik YGS Puanları ile hangi bölümleri tercih etmeliyim?

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 8B

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Geçen yıl Zonguldak Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi Elektrik Elektronik alanından mezun oldum, şu anda 9 Eylül Üniversitesi İMYO'da Mekatronik okuyorum ancak bölüm sayısal olduğu için çok ağır geliyor, bitirebilecek gibi değilim. Bu yüzden bölüm değiştirmek istiyorum. Bu bölüm ciddi anlamda ömrümden ömür çaldı psikolojimi bozdu (kontrollü ilaç tedavisi görüyorum) kendimden geçtim.​

Geçen yıl ;

YGS.png

Bu yıl ;

YGS 2.png

Bu puanlara göre hangi bölümleri tercih etmem doğru olur ? LYS'den hiç ümitli değilim geçen yıl barajlarını bile geçememiştim. Oturup hazırlanma gibi bir imkanım da malesef yok, acaba bana bu puanlarla okuyabileceğim bir bölüm tavsiye edebilecek var mı ?
Geçiş yapabileceğim bölümler ;

Elektrik elektronik mezunu bölümleri.jpg

Bir arkadaşım şu anda "Sivil Savunma ve İtfaiyecilik" okuyor, puanları benimle hemen hemen aynı ve çok rahat olduğunu söylüyor acaba bu bölüm hakkında bilgisi olan var mı ? Okuma + Maaş + İş İmkanı açısından ?
Benimle aynı durumda olan şu anda 3-5 arkadaşım daha var, yardımcı olanlardan Allah razı olsun. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hidroelektrik santralleri bana gelecek vaad ediyor gibi geldi. Tabi bunu çok basit bir düzlemde düşündüm. Tavsiyem listeye bakıp sevdiğin mesleği seçmen. Ne bileyim mesela santrallere ilgi duyuyor musun ? Buna göre bir bölüm seçebilirsin.

Elektronik haberleşmeyi de seçebilirsin. İş olanağı çok yüksek diyorlar. TRT, Türk Telekom vb. firmalar mezunları havada kapıyormuş.

Hidroelektrik santralleri bana gelecek vaad ediyor gibi geldi. Tabi bunu çok basit bir düzlemde düşündüm. Tavsiyem listeye bakıp sevdiğin mesleği seçmen. Ne bileyim mesela santrallere ilgi duyuyor musun ? Buna göre bir bölüm seçebilirsin.

Ceza aldığım için hemen cevaplayamadım kusura bakmayın, ceza veren arkadaş ta görevini yerine getirmiş bir şey diyemem. Ama yeni üye olduğumu görüp, mesajı düzenledikten sonra uyarsaydı bence daha hoş olurdu. :)

Sayısalı az ya da olmayan bir bölüm istiyorum, bu verdiğim bölümlere sınavsız geçiş hakkım var. YGS puanlarım ile gidebileceğim Ön Lisans programları vardır diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

Elektronik haberleşmeyi de seçebilirsin. İş olanağı çok yüksek diyorlar. TRT, Türk Telekom vb. firmalar mezunları havada kapıyormuş.

Mezun olan bir arkadaşım bu bölümü önermiyor ve sayısal ağırlıklı bir bölümmüş.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı