Elektrik-Elektronik Mühendisliği Nasıldır?

vayvan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Ben TM öğrencisiydim sayısaldan da sınava girince oradan da puan geldi. Ben YBS düşünürken şimdi Elektrik-Elektronik Mühendisliği düşündüm. Sizce zorlanır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zorlanırsın zorlanmasına ama severek yapacağın bir şey olursa biraz çaba gösterirsen o açığı kapatırsın. Kararını kendin verip geleceğine yönelik bir adım atmalısın.

Severek yapar isen zorlanmazsın. İlgin var ise daha kolay olur. Bu alan çok geniş bir alan. Öncelikle bu alanın hangi bölümlerine ilgin var ise bunlara yönel. Eğer kazanır isen okula başladıktan sonra zamanla hangilerine ilgin var şekillenir. Mühendislik çok geniş bir alan. Bu alanın en büyük zorluklarından biri sürekli eğitim yapman gerek. Okuldan sonra daha büyük okul başlıyor. İş hayatında yaptığın işe göre araştırma ve eğitim gibi şeyler yapman gerekiyor. Sana tavsiyem sevdiğin ve yapabileceğin bir alana yönelmen. Başarılar dilerim.

Severek yapar isen zorlanmazsın. İlgin var ise daha kolay olur. Bu alan çok geniş bir alan. Öncelikle bu alanın hangi bölümlerine ilgin var ise bunlara yönel. Eğer kazanır isen okula başladıktan sonra zamanla hangilerine ilgin var şekillenir. Mühendislik çok geniş bir alan. Bu alanın en büyük zorluklarından biri sürekli eğitim yapman gerek. Okuldan sonra daha büyük okul başlıyor. İş hayatında yaptığın işe göre araştırma ve eğitim gibi şeyler yapman gerekiyor. Sana tavsiyem sevdiğin ve yapabileceğin bir alana yönelmen. Başarılar dilerim.
Teşekkürler. İlgi alanı derken ne demek istediniz? Benim ilgi alanım bilgisayar. Bilgisayar Müh. tutmadığı için önce YBS dedim sonra ee müh. puanım yettiğini görünce buna yöneldim.

Bilgisayar mühendisliğine göre biraz daha zor bir bölüm elektrik elektronik. Bende bu sene sınava girdim ve 58 bin sıralama ile elektrik elektronik yazacağım.Hangi üniversiteyi düşünüyorsun?

Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü tavsiye ediyorum. En büyük sebebi Türkiye'de bu bölümün çok fazla olmaması.
Bilgisayar mühendisliğine göre biraz daha zor bir bölüm elektrik elektronik. Bende bu sene sınava girdim ve 58 bin sıralama ile elektrik elektronik yazacağım.Hangi üniversiteyi düşünüyorsun?

Niğde üni. ni düşünüyorum. Tek korkum fizik,kimya dersleri.

Sen vazgeç bence bu işten. Hem tmcisin hem lise öğrenimin boyunca bu derslere ağırlık vermemişsin. Kendi alanında tercih yapmalısın. Niğde'de mühendislik okumanın hayallerini gerçekleştirmek adına bir katkısı olmaz. Bilgisayara ilgi duymayan genç mi var ? Gerçekler bundan çok farklı. İhtiyacın 4 katı kadar mühendis mezun oluyor. Senin düzgün bir yerde çalışabilmen için çok başarılı bir öğrenci olman gerekiyor ve sen sayısalcı bile değilsin. Gerçekçi olmaya çalış.

Sen vazgeç bence bu işten. Hem tmcisin hem lise öğrenimin boyunca bu derslere ağırlık vermemişsin. Kendi alanında tercih yapmalısın. Niğde'de mühendislik okumanın hayallerini gerçekleştirmek adına bir katkısı olmaz. Bilgisayara ilgi duymayan genç mi var ? Gerçekler bundan çok farklı. İhtiyacın 4 katı kadar mühendis mezun oluyor. Senin düzgün bir yerde çalışabilmen için çok başarılı bir öğrenci olman gerekiyor ve sen sayısalcı bile değilsin. Gerçekçi olmaya çalış.
Zaten gerçekci olduğum için foruma böyle bir konu açtım. Bilgisayar merakı derken çocukların bilgisayarda oyun oynama merakından bahsetmiyorum ben,yazılım,donanım alanından bahsediyorum. :) Yorumun için teşekkürler.

Son düzenleme:
Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü tavsiye ediyorum. En büyük sebebi Türkiye'de bu bölümün çok fazla olmaması.

Ben Uladağ elektrik elektronik yazacağım.Büyük ihtimal de orası tutacak gibi.Kücüklüğümden beri elektrik elektronik istediğimden elektrik mühendisliği istemiyorum ben daha cok elektronik kısmıyla ilgilenicem.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı