Elektrik mühendisliği vs Elektronik-haberleşme mühendisliği

depoxx

Centipat
İki bölümden hangisi gelecekte daha çok ilgi görür? Sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada. Bu bölümlerde okuyanlar varsa fikirlerini belirtebilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelecekteki durumunu, rağbeti bilemem ama elektrik mühendisliği dört temel mühendislikten biridir ve elektrik-elektronik mühendisliğinden daha farklı bir programdır, elektroniğe dair bilginiz daha kısıtlı olur bu bölümde.

Elektrik ile Elektronik & Haberleşme mühendisliği farklıdır.

Burada evvela bakılması gereken şey bölüm değil üniversitedir. Zira üniversitenin hem teknik altyapısı, hem kadrosu, hem de müfredatı, eğitim kalitesi ve bireyin geleceği üzerinde etkilidir.

Ben olsam Elektrik & Elektronik seçerdim, ki öyle de yaptım zamanında. Elektrik & Elektronik, büyük ana dallardan birisidir (EEE) ve içinde özelleşebileceğin bir çok alan bulunur.

Şunu unutma, okuduğun bölüm bir noktadan sonra bir önem arz etmeyecek. Zira her şirket, aynı mühendislik dalı için iş ilanı açsa da isterleri farklı olur. Burada asıl sonucu senin ne üzerine geliştiğin ve neyde uzman olduğun belirler.

İStediğin alt alan üzerinde uzmanlaşmak için de alt yapısı iyi olan, müfredatı zengin ve kadrosu iyi bir üniversite kritiktir.

Yeni konular

Geri
Yukarı