Elektrik gitmesi PC zararı varmıdır ?

Ahmet54

Kilopat
Yer
Sakarya
Merhablar;
benim bölgemde durmadan elektrik kesintileri oluyor kafama birşey takıldı.Voltaj düşmesi pc donanımlarına zararı var mıdır? Birde elektrik kesintileri sonrasında birazcık pc kasmaya başladı. Mesela 15 sn açılan windows 30 sn açılmaya başladı. Buna karşın akım koruma prizi aldım sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sık elektrik kesintileri evinizde ki bütün elektronik eşyalara zarar verebilir . Bu birazda sizin sağlıklı bir Sigotanızında bulunması gerekiyor elektrik akımını kontrol etmesi için .
Sık elektrik kesintisi varsa neden Tedaş'ı aramıyorsunuz ?

1000W UPS kullanıyorum eski bilgisayarımı kullanırken UPS olmadığı için parçaları yanmıştı. 3 senedir UPS kullanıyorum sorun yok ve UPS alamam diyorsan güzel akım ve gerilim korumalı güç kaynağı al derim.

Sık elektrik kesintileri evinizde ki bütün elektronik eşyalara zarar verebilir . Bu birazda sizin sağlıklı bir Sigotanızında bulunması gerekiyor elektrik akımını kontrol etmesi için .
Sık elektrik kesintisi varsa neden Tedaş'ı aramıyorsunuz ?
Tedaş'ı aradım ve arıza kaydı bıraktırdım. Naşka hiçbir mahallede elektirk kesintsi olmuyor sadece benim mahallemde sıkıntı var:(

Tunçmatik Reguline 1000VA 500W Röleli Regülatör (TSK2919) Fiyatı

Sizce bu işimi görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı