Elektrik Hattını İnternet Hattı Haline Getiren Mercusys’in Yeni Ürünü: MP510

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Mercusys MP510

Son dönemde bütçe dostu ağ ürünleriyle dikkat çeken Mercusys, evlerde daha kaliteli internet bağlantısı için gereken ürünleri üretip kullanıcılara sunuyor. Birçok evin ortak internet sorunu olan evin her yerinde güçlü bir bağlantı için kullanılan çözümlerden biri olan powerline teknolojisine sahip ürünler de geliştiren Mercusys, MP510 model yeni powerline adaptör kitini satışa sundu. Türkiye’de de giderek kullanımı artan powerline […]

Devamı: Elektrik Hattını İnternet Hattı Haline Getiren Mercusys’in Yeni Ürünü: MP510
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bazı arkadaşlar yanlış anlayabilir. Bunlar yoktan var etmiyor. Mevcut olan bir bağlantıyı elektrik hattı üzerinden taşıyor. Son zamanlarda yayıldı. Aynı hat üzerinde olmaları daha iyi olur. Mercusys de zaten TP-Link. Ürünleri güvenle kullanılabilir.

@SIRINDOSCARF bunlar aldığı sinyali taşıyorlar. Dediğim gibi aynı elektrik hattı üzerinden olmazsa sıkıntı olabiliyor. İç yapılarını inceleme şansım olmadı fakat özellikle kablo kalabalığı istemeyen ve öğrenciler gibi geçici olarak bir evde kalanlar tercih edebilir.

@Yener K. ping veya SNR değerleri nasıl acaba? Yani elektrik üzerinden aktarıma cidden kafam basamadı. Haftaya üniversitedeki hocama soracağım. Eğer yine cevap aklıma yatmazsa konu açacağım. Bayağı değişik geliyor bu olay bana çünkü.

@SIRINDOSCARF bunu dediğiniz gibi Powerline kullanan arkadaşlar daha iyi bilir. TP-Link olarak da kullananlar var.

@Yener K. hocam nasıl elektrik üzerinden internet aktarılıyor biliyorsanız anlatır mısınız? Yani sinyallerin bozulmadan aktarılabileceğini düşünemiyorum çünkü.
Bildiğim kadarıyla elektrik hattının frekansı ile gönderilen sinyalin frekansı farklı olduğu için çakışma oluşmuyor. ADSL gibi.

@Yener K. ping veya SNR değerleri nasıl acaba? Yani elektrik üzerinden aktarıma cidden kafam basamadı. Haftaya üniversitedeki hocama soracağım. Eğer yine cevap aklıma yatmazsa konu açacağım. Bayağı değişik geliyor bu olay bana çünkü.
Hocanız ne dedi hocam bu konuya ? Benim de aklım yatmadı. Olsa olsa sinyal güçlendirici olur ama prize bağlama olayı da enerji verme için olur internet için nasıl oluyor anlamayamadım ben de ?

İnterneti modemden CAT6 kablo ile bu adaptörlerden birine bağlıyorsun, onu da prize takıyorsun. Başka bir odada prize aynı adaptörden takıyorsun.
Adaptörleri eşleştirdiğinde interneti başka bir odaya taşımış oluyorsun.
Elektrik 50 Hz.
İnternet ise yüksek frekans.
Bu sebeple iki ayrı ftekansı elektrik hattında taşıyorsun ve sonra birbirinden ayrıştırıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı